کد خبر: 304386تاریخ انتشار : ۱۰:۳۰:۵۶ - دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

زنی تهرانی به بهانه دوستی اقدام به کلاهبرداری سه میلیاردی از خانم تاجرچینی کرد.

www.dustaan.com - دسیسه زن تهرانی برای خانم تاجر چینی

روز۲۹ خرداد امسال زن جوانی از کشور «چین» به همراه وکیل قانونی خود، با مراجعه به دادسرای ناحیه ۲ تهران به طرح شکایت پرداخت.

این زن چینی ادعا کرد که دوست ایرانی اش به نام «دنیا» او را فریب داده و سنگ های قیمتی وی را به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان از وی کلاهبرداری کرده است. از روز۱۶ مرداد ، ماموران اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران از موضوع پرونده مطلع شدند.

خانم تاجر چینی در این مرحله به کارآگاهان گفت : اوایل سال ۹۸ با خانم جوانی به نام دنیا آشنا شدم ، از آن جایی که من بازرگان و همیشه در حال سفر به ایران هستم به صورت اتفاقی با این خانم در محل اقامت خودم در نیاوران آشنا شدم این آشنایی به دوستی صمیمی بین ما منجر شد و همیشه باهم به تفریح می رفتیم.

وی ادامه داد: یک روز به دنیا گفتم من علاوه بر کار بازرگانی درکار جواهرات نیز هستم و تعدادی سنگ قیمتی که همراه داشتم به او نشان دادم و او هم گفت چقدر جالب من هم در کار جواهرسازی هستم، با توجه به اعتماد سازی که از سوی وی ایجاد شده بود ، پیشنهاد داد که می تواند برای سنگ ها رکاب و غیره … انجام دهد و من هم پذیرفتم و به وی دادم و برای انجام امور کاری به کشور خودم بازگشتم.

خانم چینی گفت: پس از گذشت یک ماه به ایران مراجعه کردم و برای دیدن دنیا با وی تماس گرفتم که گوشی وی خاموش بود، چندبار تماس گرفتم و متوجه شدم دنیا با جلب اعتماد من اقدام به کلاهبرداری کرده است.

کارآگاهان در این مرحله به اقدامات ویژه ای دست زدند و پی بردند اسم واقعی زن شیاد «سارا» است و مخفیگاهش در محدوده شمال غرب تهران است. روز ۱۱ شهریور، طی عملیات پلیسی سارا دستگیر شد و در بازرسی از مخفیگاهش کلیه سنگ های قیمتی کشف شد.

سارا در بازجویی ها گفت: حدود چند سال است در حرفه جواهر سازی در محدوده نیاوران مشغول به کار هستم و وقتی که با زن چینی دوست شدم و سنگ های قیمتی را به من نشان داد، وسوسه شدم تا سنگ ها را به دست آورم که با نشان دادن صفحه اینستاگرام ساخت و فروش جواهر مربوط به محل کارم ، اعتماد وی را به خود جلب کردم که پیشنهاد خود را به وی دادم و اوهم قبول کرد و سنگ ها را به من داد و وقتی دیدم او به کشورش بازگشته است فرصت را مناسب دیدم و گوشی ام را خاموش کردم.

به این پست امتیاز دهید
پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
  تلگرام لینکداین توئیتر پینترست واتس آپ کلوب فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها

/ مجله دوستان
انتشار یافته : ۰
 

شما می توانید دیدگاه خود را در خصوص پست بالا برای نمایش در سایت در کادر زیر وارد کنید.

 

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.