یکشنبه , ۲۸ ام شهریور ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۲:۵۲ قبل از ظهر به وقت تهران

دستگاه سی تی اسکن بیمارستان در لانه دزدان !

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری پنج نفر از اعضای باند سرقت اماکن خبرداد که اقدام به سرقت تجهیزات بیمارستان و وجه نقد از مدارس شمال غرب تهران می‌کردند.

سرهنگ دستخال در گفت و گو با  میزان در تشریح این خبر گفت: در ساعت ۲ بامداد هجدهم خرداد ماه امسال طی تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، وقوع یک فقره سرقت اماکن دولتی (بیمارستان مسیح دانشوری) به کلانتری ۱۶۴ قائم اعلام شد، بلافاصله مأموران کلانتری راهی بیمارستان شدندکه در بررسی اولیه مشخص شد سارق یا سارقان اقدام به سرقت تجهیزات و قطعات دستگاه سی تی اسکن به ارزش تقریبی ۱۵ میلیارد ریال کرده  و متواری شده اند. پرونده با موضوع سرقت اماکن تشکیل شد و برای شناسایی و دستگیری سارقان، به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات نماینده بیمارستان مسیح دانشوری

نماینده بیمارستان با حضور در پایگاه یکم، به کارآگاهان گفت: بیمارستان برای تجهیز بخش سی تی اسکن اقدام به خرید یک دستگاه سی تی اسکن با برند زیمنس کرد و از آن جایی که دستگاه به صورت قطعات مجزا و در قسمت مربوط نگهداری‌ می‌شد سارق یا سارقان با ورود به بیمارستان در ساعت ۲ بامداد اقدام به سرقت قطعات اصلی و مهم دستگاه کردند و متواری شدند. سرهنگ دستخال  افزود: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات نماینده بیمارستان راهی محل سرقت شدند که در بررسی‌های مقدماتی مشخص شد محل سرقت فاقد دوربین مداربسته بوده و تصویری از سارق یا سارقان در این بخش از تحقیقات به دست نیامد. کارآگاهان در شاخه‌ دیگری از تحقیقات، با یک باند حرفه‌ای سرقت از مدارس شمال غرب تهران روبه رو شدند که با انجام اقدامات پلیسی توانستند سرکرده باند به نام اصغر ۴۰ ساله را شناسایی کنند که با تلاش‌های بی وقفه کارآگاهان وی در مخفیگاهش واقع در محدوده کاشانک شناسایی و ششم مرداد ماه دستگیر شد که بلافاصله به سرقت از مدارس اعتراف و اظهار کرد سرقت‌ها را به اتفاق چهار نفر دیگر از همدستانش انجام داده است. به دنبال اظهارات این مرد، سه نفر دیگر از اعضای باند طی چندین عملیات جداگانه دستگیر و به پایگاه منتقل شدند، در ادامه تحقیقات سرکرده باند گفت: صابر ۳۷ ساله نیز یکی دیگر از اعضای اصلی باند است که متواری است. رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت در ادامه گفت: کارآگاهان دستگیری عضو متواری اعضای این باند را در دستور کار خود قرار دادند که با اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه وی در محدوده فرجام شدند و متهم طی یک عملیات غافلگیرانه اول شهریور ماه دستگیر شد.
سرهنگ دستخال خاطر نشان کرد: با توجه به دستگیری تمامی نفرات اعضای باند سرقت از مدارس، در تحقیقات انجام شده، سارقان ابتدا منکر هرگونه سرقت شدند، ولی با تحقیقات تخصصی لب به اعتراف گشودند و به بیش از ۱۰ فقره سرقت وجه نقد در ساعات پایانی شب و نیمه شب‌ها از مدارس شمال غرب تهران اعتراف کردند. رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: کارآگاهان در ادامه تحقیقات پلیسی به بررسی سوابق کیفری اعضای این باند پرداختند که نتایج بررسی‌ها نشان‌ می‌داد صابر دارای هشت فقره سابقه کیفری در زمینه‌های سرقت و مواد مخدر است و همین موضوع، ظن کارآگاهان را مبنی بر این که سرقت از بیمارستان مسیح دانشوری کار این باند است بیشتر کرد.
در ادامه تحقیقات صورت گرفته، سارقان منکر هرگونه سرقت از بیمارستان دانشوری شدند که پس از انجام تحقیقات متعدد و ارائه دلایل و مستندات درنهایت پس از ۱۴ روز مقاومت لب به اعتراف گشودند و ضمن قبول سرقت، صابر اظهار کرد: اموال را نزد یکی از دوستانم واقع در محدوده سعادت آباد به امانت سپرده ام. با توجه به اعترافات صابر کارآگاهان راهی محل شدند و کلیه قطعات دستگاه سی تی اسکن به سرقت رفته را در سعادت آباد کشف و به پایگاه یکم آگاهی منتقل کردند. سرهنگ کارآگاه دستخال، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به دستگیری تمامی اعضای این باند سرقت از اماکن دولتی و اعتراف صریح به سرقت از مدارس و تجهیزات بیمارستان مسیح دانشوری، اظهار کرد:متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *