یکشنبه , ۲ ام مهر ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۴:۵۰ قبل از ظهر به وقت تهران

دزدی از همسایه برای بدست آوردن هزینه مواد مخدر!

سارق معتاد که با تخریب قفل خانه همسایه وارد منزل او شده و با تهدید اموال باارزش را سرقت کرده بود، به دام افتاد. سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی پایتخت، در تشریح خبر گفت‌: ساعت چهار بامداد یکم تیرماه از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ یک فقره سرقت به عنف منزل در آدرس خیابان ۱۷ شهریور جنوبی به کلانتری ۱۵۹ بی‌سیم اعلام شد و مأموران گشتی در محل وقوع جرم حاضر شدند.

دزدی از  همسایه برای بدست آوردن هزینه مواد مخدر

این مقام انتظامی در ادامه افزود: پس از حضور مأموران، زنی میان‌سال به‌عنوان شاکی گفت: یک جوان لاغر‌اندام حدودا ۳۰‌ساله وارد منزلم شد و درحالی‌که خواهر، پدر و مادرم در طبقه پایین خواب بودند، چهار دستگاه گوشی تلفن همراه آنها را سرقت کرد و به طبقه بالا که من به‌تنهایی آنجا خواب بودم، آمد و در حال جست‌وجو از داخل کیف زنانه من بود که بیدار شدم. او با تهدید از من خواست صحبت نکنم و طلاجات خود را به او بدهم و گردنبند، دستبند و گوشواره‌ای را به ارزش ۳۰ میلیون تومان سرقت و از محل فرار کرد. سرهنگ کنجوریان گفت: با گزارش شاکی، پرونده اولیه در کلانتری تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع داده شد. کارآگاهان در تحقیقات فهمیدند در نزدیکی محل سرقت، خانه‌ای است که پاتوق و محل رفت‌وآمد افراد معتاد و خلاف‌کار است و در نیمه‌های شب رفت‌وآمد مشکوکی دارند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی متوجه شدند فردی که ظاهرش تطابق زیادی با مشخصات اعلامی از طرف شاکی دارد، به منزل مد‌نظر رفت‌و‌آمد می‌کند، گفت: هویت مظنون به نام نعیم که فاقد سابقه کیفری و فردی معتاد بود، شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی متهم در مخفیگاهش در یک عملیات پلیسی دستگیر شد. وی تصریح کرد: با انتقال نعیم به پلیس آگاهی، او منکر جرم سرقت شد، اما با توجه به ادله به‌دست‌آمده از صحنه سرقت و در مواجهه حضوری با شاکی مورد شناسایی قرار گرفت و معلوم شد متهم برای تهیه هزینه مواد مخدر دست به سرقت زده است. رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی گفت: با شناسایی نعیم، متهم با صدور قرار تأمین مناسب برای تکمیل تحقیقات پلیسی در اختیار پلیس آگاهی قرار دارد.

آزادی مرد ربوده‌شده از چنگ ۴ گروگان‌گیر
گروگان ۳۵‌ساله با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی هرمزگان آزاد و چهار نفر گروگان‌گیر شناسایی و دستگیر شدند. سردار غلامرضا جعفری، فرمانده انتظامی استان هرمزگان، با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی وقوع آدم‌ربایی با تهدید سلاح از سوی سرنشینان دو دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ در شهرستان میناب و متواری‌شدن آدم‌ربایان، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. وی افزود: ربایندگان برای برقراری ارتباط با خانواده گروگان، از خط تلفن متعلق به یکی از کشورهای همسایه استفاده و تقاضای مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان کرده بودند، اما کارآگاهان مخفیگاه متهمان و محل نگهداری فرد ربوده‌شده را شناسایی کردند.
این مقام انتظامی اظهار کرد: کارآگاهان چهار نفر از عاملان و رابطان آدم‌ربایی را دستگیر و فرد ربوده‌شده را آزاد کردند. سپس معلوم شد انگیزه آدم‌ربایان طلب بابت معامله مواد مخدر است.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *