ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 296622

مشکلات معده فقط از سردی و بلغم نیست علت راباید بدانیم بعد دارو تجویز کنیم.

www.dustaan.com درمان مشکلات معده با کمک طب سنتی

مشکلات معده شش دسته هست

۱_ سردی معده: ممکن است ازیلغم باشد یا از سردی ظاهری مثلا جلوی باد کولر خوابیده و سردشده و سردی باطنی هم داریم که علائمش این هاست : نفخ معده، ترش کردن، درد_معده، سوء هاضمه، رفلاکس (غذا تا گلو میاید)، صدا معده حالت تهوع دائم و استفراغ خصوصاً بعد از خواب سکسکه، دل پیچه سوزشی که علائم بلغم دارد.

۸۰% سوزش برای سردی و ۲۰ درصد برای صفرا است اگر این سوزش همراه یکی دیگر از علائم سردی معده بود می فهمیم سوزش سرد است که دقیقا زیر سینه این سوزش احساس می شود.

۲_ رطوبت معده: اشتها را زیاد میکند این چهار تا را باید یاد بگیریم.

رطوبت اشتها می آورد خشکی بی اشتهایی می آورد گرمی معده هضم خوب می آورد سردی معده هضم بد می آورد خوب این جا می توانیم تشخیص دهیم کسی که معده اش صفراوی هست معده گرم و خشک هست پس اشتها کم هست ولی هضمش خوب هست.

معده دموی هم خوب می خورد هم خوب هضم میکند معده بلغمی خوب می خورند ولی هضمش بد است و معده سودایی اشتها کم هست وزود هم سیر می‌شود البته زود هم گرسنه میشود ولی تا چند لقمه میخورد زود سیر میشود

۳_ درمان سردی و رطوبت و بلغم معده: ترک سردیها، زنجبیل، آویشن و نمک، زیره، عسل، زنیان، سیاه دانه رازیانه، دمنوش مرزنجوش، نعنا، می توانی ترکیبی کار کنیم مثل هاضوم که ترکیبی از سیاه دانه آویشن زنیان است.

بارهنگ ونعنا یا بارهنگ و زنیان که از همه قوی تر زنجبیل و زنیان هست سخت ترین سردی های معده را درمان میکند حتی برای بچه ها اما با دوز پایین انار با پیه، مصرف سیب به و به دانه گلابی کندو، سویق خشک به صورت ناشتا ۳ قاشق غذاخوری، آب جوشیده ولرم شده، گردو زنیان، جامع و زیره یا زیره به تنهایی، روغن مالی معده و پشت معده با سیاه دانه گاهی زودتر از خوراکی جواب می دهد.

۴_ رفلاکس کودکان و نفخ:  غذاهای نفاخ مثلث سیر و پیاز و حبوبات را مادر کم کنند، برای بچه و مادر دمنوش یا عرق زنیان، نعنا، بادرنجبویه،زیره و برای دختر عرق رازیانه، روغن مالی با روغن زیتون یا کنجد گرم کردن موضعی با حوله، ترنجبین و تنقیه به این صورت که گوش پاک کن را کمی به روغن آغشته کرده و آهسته آهسته دهانه مقعد بچه را چرب کنیم.

چاقی به دلیل رطوبت هست. که درمانش خوردن غذاهای گرم مثل ارده شیره در صبحانه، ترک ناهار، قبل از غذا شیرینی بخورند که اشتها کم شود، استفاده از مشتقات دو مثل نان جو سوپ جو بادکش کردن۳۰ مرحله تا ۴۰ مرحله پیاده روی تند که به تعریق افتد. حمام که به تعریق افتد.

۴_ زخم معده یا اثنا عشر: اگر زخم_معده باشد بعد از غذا و اگر زخم اثنا عشر باشد قبل غذا و هنگام گرسنگی درد میگیرد.

درد همراه سوزش که از زیر جناغ سینه تا بالای ناف می آید این نشانه مشکل زخم است و بعضا حالت تهوع دارند اگر مدفوع خیلی سیاه بود یا در استفراغ خون بود نشانه قطعی زخم است حالا فرقی نمی‌کند زخم معده یا اثناعشر باشد با این دستورات درمان می شود.

بارهنگ و نعنا یا بارهنگ و زنیان، دمنوش بابونه (هم برای آرامش هم برای معده و روده و کولیت روده خوب است). این سه تا گل را باید جدی بگیریم گل بابونه بنفشه گل سرخ باید داخل دمنوش ها استفاده کنیم.

دمنوش شنبلیله، عسل صبح ناشتا و شب موقع خواب، ترک سردیجات و لبنیات و ترشیجات، آب جوشیده خاصتا در ظرف مسی، برنج و شیر برنج، آب جوی طبی مثل سوپ جویی که خانوم ها درست می کنند همین که جو شگفت آن آب را برداریم و تا دو سه روز استفاده کنیم هر هشت ساعت یک لیوان برای معده برای کبد برای تخلیه سودا عالی است، میوه هایی که برای معده است سیب گلابی به.

۵_ خشکی معده: علائم اشتهای کم است که خشکی می توانند از صفرا یا سودا باشد که دستوراتش همان دستورات خشکی هست.

شربت سکنجبین، شربت آبلیمو عسل، آب جوشیده ولرم شده، بارهنگ و نعنا سیب، انار، روغن زیتون.

۶_ صفرای معده: باعث خشکی و تلخی دهان میشود باعث بوی بد و گرم دهان میشود، بی اشتهائی و باعث استفراغ صفراوی می شود و در کنارش سوزش معده این سوزش، سوزش گرم هست که درمانش صفرابر هاست که راسش خرفه هست وکاسنی و انار و بعد از آن سکنجبین، خیار، سویق خشک عدس، سنای مکی با گل سرخ آلوی تازه، آب جوشیده، ملین ها، سرکه، روغن زیتون، کدو خورشتی ماهی کبابی، خوردن ترشی ها مثل زرشک و آبلیمو و استفاده از فلوس.

۰/۵ ( ۰ نظر )
پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
 تلگرام لینکداین توئیتر پینترست واتس آپ کلوب فیسبوکــ فیسنما

تگ ها

انتشار یافته : ۰
 

شما می توانید دیدگاه خود را در خصوص پست بالا برای نمایش در سایت در کادر زیر وارد کنید.

 

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.