کد خبر: 259821تاریخ انتشار : ۱۱:۳۲:۵۰ - چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

خواننده جوان که در جریان سرقت با همدستی دوستش مدیر یک استودیو ضبط صدا را با شلیک شش گلوله به قتل رسانده بود، صبح دیروز هنگام محاکمه در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران این جنایت را به گردن دوستش انداخت و خود را بیگناه معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، این قتل نهم شهریور پارسال در یک استودیو ضبط صدا اتفاق افتاد و مأموران کلانتری ۱۵۳ شهرک ولیعصر در محل جنایت حضور یافتند و با جسد پسر جوانی به‌نام بردیا روبه‌رو شدند.

www.dustaan.com خواننده زیرزمینی قتل را گردن نگرفت +عکس

 

همکار بردیا که شاهد این جنایت بود در جریان تحقیق به کارآگاهان جنایی گفت: ساعت ۱۶ به دفتر کار در استودیوی ضبط صدا رفتم و وقتی وارد دفتر شدم ناگهان با جسد بردیا در اتاق ضبط صدا روبه‌رو شدم.

در ادامه تحقیقات جنایی کارآگاهان دریافتند مقتول بر اثراصابت شش گلوله شلیک شده از یک سلاح کمری از فاصله‌ای نزدیک به قتل رسیده است.
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی ضمن اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که جوان مقتول در ساعت ۱۵ روز جنایت، جهت تنظیم قراردادی برای ضبط با یکی از خوانندگان زیرزمینی به نام نیما – ۱۸ ساله- قرار ملاقات داشته است؛ بنابراین وی به‌عنوان نخستین مظنون پرونده تحت تعقیب قرار گرفت و سرانجام روز بیستم شهریور در منطقه مرتضی‌گرد دستگیر شد و به ارتکاب جنایت با همدستی یکی از دوستانش به نام فرهاد اعتراف کرد که او هم در ساعت ۱۲ همان روز در همان منطقه، دستگیر شد و اظهارات دوست خود را تأیید کرد.

نیما که با شلیک شش گلوله اقدام به کشتن مقتول کرده بود، به کارآگاهان گفت: بواسطه علاقه شدیدی که به خوانندگی داشتم، از حدود دو سال پیش اولین آهنگ خود را در استودیوی بردیا ضبط کردم؛ همین موضوع زمینه آشنایی من با بردیا شد و پس از آن چند آهنگ دیگر با همکاری او تولید کردم که آخرین ضبط مربوط به اسفند سال گذشته (۱۳۹۵) بود. از آن زمان دیگر اطلاعی از مقتول نداشتم تا اینکه حدود سه ماه پیش با مسافرت به غرب کشور، یک قبضه اسلحه کمری تهیه کردم؛ می‌دانستم که مقتول (بردیا) سیستم مجهزی در اختیار دارد لذا تصمیم گرفتم تا این تجهیزات را به سرقت ببرم؛ موضوع را با دوستم فرهاد در میان گذاشتم و او هم با من همراه شد؛ ساعت ۱۵ روز حادثه به همراه دوستم طی قرار قبلی که با بردیا گذاشته بودیم، به دفتر کار جدیدش در شهرک ولیعصر رفتیم، با شلیک شش گلوله او را کشتیم و تجهیزات داخل استودیو را برداشتم و فرار کردیم.

با اعتراف هر دو متهم پرونده صبح دیروز این دو متهم در شعبه پنجم دادگاه کیفری به ریاست قاضی بابایی و با حضور قاضی ساجدی – مستشار دادگاه –پای میز محاکمه ایستادند و در آغاز جلسه خانواده مقتول خواستار قصاص هر دو متهم شدند، سپس نیما و فرهاد به ترتیب پای میز محاکمه ایستادند ودر حالی که قتل بردیا را به گردن یکدیگر می‌انداختند مادر مقتول در جایگاه مخصوص ایستاد وگفت این دو، پسرم را با مشارکت هم به قتل رسانده‌اند.

متهم ردیف اول در پایان جلسه گفت: من اسلحه را تهیه کردم، اما مقتول را من نکشته‌ام. اما دوستش هم گفت: این نیما بود که شلیک کرد و من در کشتن بردیا نقشی نداشتم. پس از پایان محاکمه قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.

 

/روزنامه ایران


پربیننده ترین مطالب روز
نحوه عضویت و لغو عضویت در خبرنامه

دریافت خبرنامه رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت، برای لغو عضویت می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات مرورگر تلفن همراه خود ، اعلان های دریافتی از سایت (Dustaan.com) را غیر فعال کنید. و یا در حین دریافت خبرنامه با کلیک بر روی آیکون تنظیمات، دریافت خبرنامه را برای این سایت مسدود کنید.


به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.