کد خبر: 213501تاریخ انتشار : ۹:۲۱:۵۴ - سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶

یافته های جدید دانشمندان نشان می دهد که مادرانی که بیش از ۶ ماه در کنار فزندان خود می خوابند با افزایش دو برابری خطر ابتلا به افسردگی روبرو هستند.

www.dustaan.com خوابیدن بیش از حد مادران کنار کودک، موجب افسردگی می شود

خوابیدن بیش از حد مادران کنار کودک، موجب افسردگی می شود

نتایج یک مطالعه نشان می دهد مادرانی که بیش از ۶ ماه در کنار کودک خود می خوابند با افزایش دو برابری خطر ابتلا به افسردگی روبرو هستند.

به گزارش ایرنا از روزنامه دیلی میل، این مطالعه که توسط محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا در آمریکا انجام شد، نشان می دهد، میزان افسردگی در این مادران نسبت به مادرانی که اتاق خواب کودکان خود را جدا کرده اند، بطور متوسط ۷۶ درصد بیشتر است.

 

این مطالعه همچنین نشان می دهد که خوابیدن والدین در کنار کودک نه تنها باعث ایجاد استرس می شود بلکه وضعیت خواب پدر و مادرها را نیز دشوارتر کرده وآنها را برای ابتلا به افسردگی مستعدتر می سازد.

 

افسردگی پس از زایمان برای زنانی که تازه مادر می شوند یک اتفاق رایج است زیرا در این زنان تغییرات هورمونی به همراه خستگی ناشی از بارداری و زایمان سلامت روان آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

افسردگی پس از زایمان می تواند بسیار جدی تر و پایدارتر باشد؛ اما با این حال فقط ۱۵ درصد تولدها با افسردگی پس از زایمان مادر همراه است و این افسردگی معمولا در در فاصله زمانی میان هفته اول و ماه اول پس از تولد نوزاد شروع می شود و می تواند ماه ها ادامه یابد.

 

استرس خطر ابتلا به علائمی مانند ناامیدی ، گریه خود به خودی و حتی افکار خشونت آمیز را در این زنان بیشتر می کند بنابراین تلاش ها برای به حداقل درآوردن نگرانی های آنها و ایجاد احساس امنیت در این زنان می تواند به پیشگیری از ابتلا به افسردگی پس از زایمان کمک کند.پربیننده هابه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۰

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.