ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 210598

عظیم محبی، مدیر کل متوسطه اول و مسئول کمیته فرایند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس، جزییاتی از فرایند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس را تشریح کرد و بیان کرد :

این موضوع حدود ۳ ماه قبل با فراخوان نظرخواهی از همکاران توسط وزیر آموزش و پرورش مطرح شد، ایده اصلی این موضوع این است که سامانه ای طراحی شود تا فرهنگیانی که داوطلب مدیریت مدرسه هستند بتوانند در این سامانه ثبت نام نمایند. همکاران فرهنگی با ارایه نظرات خود با این ایده اعلام موافقت کرده و این حرکت را گامی در جهت شایستگی گزینی مدیران مدارس تلقی کردند.

در مرحله اول پس از تحلیل نظرات همکاران، کمیته ای از نمایندگان معاونت های مختلف وزارت آموزش و پرورش تشکیل شد و فرآیند این کار را به صورت زیر مورد بررسی قرار دادند:

تشکیل کمیته انتخاب و انتصاب در مناطق آموزش و پرورش جهت مشخص کردن مدارسی که نیاز به مدیر دارند.

اطلاع رسانی به فرهنگیان جهت مراجعه به سامانه جهت مطلع شدن از شرایط احراز مدیریت.

اعلام داوطلبی در سامانه پس از مطالعه شرایط احراز مدیران در هر دوره تحصیلی.

تکمیل سوابق پرسنلی و عملکردی در سامانه و مشاهده امتیاز خود پس از تأیید کمیته.

برگزاری آزمون برای همکاران داوطلب مدیریت پس از مراحل اداری و قانونی.

مصاحبه از افرادی که ۳۰ درصد نمره را درآزمون کسب کرده باشند.

افراد کاندیدا در سه مرحله امتیازاتی را کسب خواهند کرد که این امتیازات، برای سوابق پرسنلی و عملکردی ۲۰۰ امتیاز، برای آزمون ۲۰۰ امتیاز و برای مصاحبه ۴۰۰ امتیاز درنظرگرفته شده است.  سرفصلهای_آزمون از سند تحول، آیین نامه اجرایی مدارس، اصول راهنمایی و مشاوره و مدیریت خواهد بود که منابع آن در سامانه قرار داده خواهد شد.

پیش نویس بخشنامه انتخاب و انتصاب مدیران برای سال تحصیلی جدید، جهت ابلاغ آماده شده و دراین بخشنامه پیش بینی شده است که در سال اول در مراکز استانی این روش عملیاتی شود.

منبع : سایت وزارت آموزش و پرورشپربیننده هابه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۰

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.