کد خبر: 100772تاریخ انتشار : ۱۳:۳۶:۰۶ - جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵

خبر مرگ گلناره کریم اف دختر رئیس جمهور فقید ازبکستان به دلیل مسمومیت غذایی و دفن مخفیانه اش، تکذیب شد.

www.dustaan.com تکذیب مرگ گلناره کریم اف دختر رئیس جمهور فقید ازبکستان

خبر انتشار یافته و پر بازتاب کشته شدن گلناره دختر اسلام کریم اف رئیس جمهوری فقید ازبکستان بر اثر مسمومیت و سپس دفن پنهانی وی تکذیب و اعلام شد که همچنان در بازداشت خانگی بسر می برد.

روزنامه پرشمارگان روسی نوویه ایزوستیا روز جمعه نوشت: اسلام کریم اف فرزند گلناره اعلام کرد که اخبار مرگ مادر من شایعه ای بیش نیست و حقیقت ندارد.

وی در گفت وگو با بخش اخبار ازبکی بی بی سی افزود: مادر ۴۴ ساله من از سال ۲۰۱۴ تاکنون در بازداشت خانگی بسر می برد، اما ایمان خواهرم آزاد شده است ولی حق خروج از ازبکستان را ندارد.

روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس روز چهارشنبه نوشت که گلناره دختر اسلام کریم اف رئیس جمهوری فقید ازبکستان به طور پنهانی مسموم و به خاک سپرده شده است.

این رسانه منبع خود را اظهارات یک مقام امنیتی معتبر بدون ذکز نام اعلام کرده اند که گفته بود در مراسم دفن دختر اسلام کریم اف حضور داشته است.

همزمان یک منبع مسئول امنیتی در ازبکستان به خبرگزاری اینترفکس گفت که این خبر نادرست است، ولی تاکنون هیچ تکذیبیه رسمی یا دولتی در این زمینه انتشار نیافته است.

از گلناره که به عنوان یک خواننده معروف پاپ در ازبکستان فعالیت می کرد و از سال ۲۰۱۴ به سبب پرونده های فساد مالی تحت بازداشت خانگی به سر می برد به عنوان یکی از مدعیان جانشینی اسلام کریمف نام برده می شد که حدود سه ماه پیش در گذشت.

اکنون شوکت میرزایف نخست وزیر ازبکستان به عنوان سرپرست ریاست جمهوری فعالیت می کند و برای شرکت در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری این کشور نیز اعلام آمادگی کرده است.پربیننده ها
مرجع : خبرگزاری ایرنا

مجله خبری دوستان : انتشار مطالب و اخبار تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۰

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.