کد خبر: 210461تاریخ انتشار : ۱۶:۴۵:۰۵ - سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶

نرخ تورم به ۸.۳ درصد رسید/ تورم خوراکی‌ها ۱۲.۸ درصد شد/ مرکز آمار ایران اعلام کرد نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ۹۶ به ۸.۳ درصد رسید.

تورم خوراکی‌ ها ۱۲.۸ درصد شد

به گزارش مرکز آمار، درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار) در دوازده ماه منتهی به بهمن ماه سال ١٣٩۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای کل کشور ۸٫۳ درصد، مناطق شهری ٨.٢ درصد و مناطق روستایی ٩.١ درصد است که نسبت به همین اطلاع در دی ماه ١٣٩۶، برای کل کشور و مناطق شهری ۰٫۱ واحد درصد افزایش یافته است و برای مناطق روستایی ۰٫۱ واحد درصد کاهش یافته است.

١- شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=١٣٩۵) در بهمن ماه سال ١٣٩۶ برای کل کشور و مناطق شهری عدد ۱۱۱٫۲، و برای مناطق روستایی عدد ۱۱۱ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل برای کل کشور و مناطق شهری ۰٫۳ درصد افزایش یافته و برای مناطق روستایی بدون تغییر بوده است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای کل کشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب ۴٫۲ ، ۸٫۴ و ۷٫۴ درصد می‌باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل برای کل کشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب ۰٫۳، ۰٫۱، و ۰٫۸ واحد درصد کاهش یافته است. درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار) در دوازده ماه منتهی به بهمن ماه سال ١٣٩۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای کل کشور ۸٫۳ درصد، مناطق شهری ۸٫۲ درصد و مناطق روستایی ۹٫۱ درصد است که نسبت به همین اطلاع در دی ماه ١٣٩۶، برای کل کشور و مناطق شهری ۰٫۱ واحد درصد افزایش یافته است و برای مناطق روستایی ۰٫۱ واحد درصد کاهش یافته است.

٢- شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه برای کل کشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب به عدد ۱۱۵٫۵، ۱۱۵٫۷ و ۱۱۴٫۶ رسید که نسبت به ماه قبل، این اطلاع برای کل کشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب ۰٫۳، ۰٫۴ و ۰٫۲ درصد افزایش یافته است. شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل برای کل کشور ۱۰٫۷ درصد، مناطق شهری ۱۱ درصد و مناطق روستایی ۹٫۷ درصد افزایش نشان می‌دهد. درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به بهمن ماه ١٣٩۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای کل کشور ۱۲٫۸، مناطق شهری ۱۳ و برای مناطق روستایی ۱۲٫۵ درصد است. شاخص گروه «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی برای کل کشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب به عدد۱۱۵٫۷، ۱۱۵٫۹ و ۱۱۴٫۹ رسید که نسبت به ماه قبل برای کل کشور و مناطق شهری ۰٫۳ درصد و برای مناطق روستایی ۰٫۲ درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص گروه «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل برای کل کشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب ۱۰٫۸، ۱۱٫۱ و ۹٫۹ درصد افزایش نشان می‌دهد. نرخ تورم دوازده ماهه این گروه برای کل کشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب ۱۳٫۱، ۱۳٫۲ و ۱۲٫۸ درصد است.

٣- شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» در بهمن ماه ١٣٩۶ برای کل کشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب به عدد ۱۰۹٫۵، ۱۰۹٫۷ و ۱۰۸٫۷ رسید که نسبت به ماه قبل، این اطلاع برای کل کشور و مناطق شهری به ترتیب ۰٫۲ و ۰٫۳ درصد افزایش و برای مناطق روستایی ۰٫۲ درصد کاهش یافته است. همچنین میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل برای کل کشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب ۷٫۳، ۷٫۵ و ۵٫۹ درصد بوده است. نرخ تورم دوازده ماه منتهی به بهمن ماه ١٣٩۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه، برای کل کشور و مناطق شهری ۶٫۶ درصد و برای مناطق روستایی ۷ درصد است.پربیننده هابه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۰

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.