کد خبر: 269392تاریخ انتشار : ۱۸:۰۸:۲۷ - چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷

به تازگی مجموعه عکس هایی در فضای مجازی منتشر شده، که واقعیت دردناک باغ وحش مرکزی در پایتخت کره شمالی پیونگ یانگ را نشان می دهد. 

در یکی از این عکس های ناراحت کننده، ببر سفید رها شده ای را می بینیم که تلاش می کند توله ی خود را که مُرده به دنیا آمده، نگهداری کند و در تصویر دیگر لاک پشتی که لاک آن را جلبک پوشانده به چشم می خورد که در استخر کثیف و آلوده ای در مقابل چشم کودکان شنا می کند.

www.dustaan.com تصاویری ببینید از بدترین باغ وحش جهان!

 

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از سال ۲۰۱۱ و به دست گرفتن قدرت، شخصاً شش بار از این باغ وحش دیدن کرده و در سال ۲۰۱۶ میلادی دستور داده تا با صرف میلیون ها دلار قسمت های آسیب دیده آن را بازسازی کنند.

 

اما این میلیون ها دلار فایده ای برای این حیوانات بیچاره نداشته است و آنها هنوز درون قفس های بتونی کوچک حبس شده اند، زیرا بخش چشمگیری از این هزینه، صرف ساخت مجسمه سرِ ببر در ورودی باغ وحش شده است.

www.dustaan.com تصاویری ببینید از بدترین باغ وحش جهان!

 

راهنمای باغ وحش می گوید: این مجسمه پس از اظهار نظر کیم جونگ اون ساخته شد. او در بازدید خود از باغ وحش گفت: ببر نماد شجاعت است و ملت کره همگی ببر را دوست دارند.

 

لاک پشت های کمیاب در باغ وحش کره شمالی در برکه آب های راکد در حال شنا کردن هستند.

 

خبر نگار The Sun گزارش داد، با چشمان خود دیده که یکی از نگهبانان باغ وحش، لاک پشت ها را از دُم می گرفته و درون آب می انداخته است.

www.dustaan.com تصاویری ببینید از بدترین باغ وحش جهان!

 

او می گوید، سگ هایِ آبیِ باغِ وحش پیونگ یانگ در رنج فریاد می کشند و ببرهای بنگال که از سوء تغذیه رنج می برند، در قفس های تنگ می آیند و می روند.

 

آقای «کریس درابر» کارشناس حیوانات می گوید: شرایط باغ وحش کاملاً نامناسب است. قفس هایشان تنگ است؛ آنقدر تنگ که برای پنهان شدن از چشم بازدیدکنندگان جایی پیدا نمی کنند، و این نگران کننده است وقتی می بینیم ببر و توله مُرده آن، با هم در یک جا هستند، در حالی که باید دامپزشک فوراً در آنجا حضور پیدا می کرد.

www.dustaan.com تصاویری ببینید از بدترین باغ وحش جهان!

 

«ویندی هیگینز»، عضو جمعیت بین المللی کمک به حیوانات می گوید: نگاه و رویکرد این باغ وحش به حیوانات دردناک و رنج آور است، باغ وحش پیونگ یانگ بدترین باغ وحش جهان است!

 

تابناک با تو

۰/۵ ( ۰ نظر )
پربیننده ها

به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۰

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.