ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 284549
یک تاجر ژاپنی با خرید یک ماهی گرانقیمت در این کشور رکورد عجیبی را به نام خود ثبت کرد.

یک تاجر ژاپنی با پرداخت مبلغ چند میلیون دلار برای خرید یک ماهی غول‌پیکر تن (Tuna) در یک مزایده رکورد جدیدی را در این کشور به نام خود ثبت کرد. در حالی که قیمت هر پوند ماهی تن حدود ۴۰ دلار است، «کیوشی» برای هر پوند این ماهی ۵۰۰۰ دلار پرداخت کرد. او برای خرید این ماهی غول پیکر تن مبلغ ۳.۱ میلیون دلار هزینه کرد. او با ثبت این رکورد، رکورد قبلی خودش را که در سال ۲۰۱۳ برای خرید یک ماهی تن مبلغ ۱.۷۶ میلیون دلار هزینه کرده بود شکست.

 

www.dustaan.com تاجر ژاپنی گرانترین ماهی جهان را خرید! +عکس

کیوشی به عنوان یکی از بزرگترین خریداران ماهی تن طی ۷ تا ۸ سال گذشته در بازار ماهی ژاپن به شمار می‌رود. کیوشی در این باره به رویترز گفت:: «ماهی تن بسیار خوشمزه است. من فکر می‌کنم در آینده نیز دست به چنین کاری بزنم. من انتظار دارم قیمت این ماهی به ۳۰ تا ۵۰ یا ۶۰ میلیون ین برسد، اما سرانجام پس از ۵ بار خرید این ماهی به نام من ثبت شد.»

 

www.dustaan.com تاجر ژاپنی گرانترین ماهی جهان را خرید! +عکس

کیوشی که صاحب شرکت Sushi Zanmai chain است قصد دارد این ماهی غول پیکر را به ۱۲۰۰۰ تکه تبدیل کند و هر تکه را به قیمت ۲۶۰ دلار به فروش برساند. او به AFP در این باره گفت:: ” فکر می‌کنم این ماهی یک ماهی تازه و خوب بود و از این حیث  خوبی خرید  برای من به حساب می آید. این قیمت بیشتر از آن چیزی بود که من فکر می‌کردم، اما امیدوارم مشتریان ما از خوردن این ماهی تن تازه لذت ببرند.

گفتنی است؛ فروش یک ماهی تن با این قیمت برای یک ماهیگیر قیمتی بسیار عالی محسوب می‌شود چرا که او احتمالا سقف قیمت فروش ماهی خود را حدود ۱۰۰۰۰۰ دلار در نظر گرفته بود.

0/5 ( 0 نظر )پربیننده ها

به اشتراگ بگذارید!
  تلگرام لینکداین توئیتر پینترست واتس آپ کلوب فیسبوکــ فیسنما

تگ ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.