یکشنبه , ۲۲ ام فروردین ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۰:۳۱ قبل از ظهر به وقت تهران

بیکاری؛ کابوس ۱۷ هزار شاغل دولتی

۱۷هزار و ۴۲۶ نفر، این آماری است که سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از تعداد نیروهای قراردادی دستگاه های اجرایی استان ارائه می دهد. نیروهایی که برخی از آن ها چندین سال هم سابقه کار دارند اما کابوس وحشتناک «بیکاری» آرامش و آسایش را از آن ها گرفته است، به طوری که زمان کار هم انگیزه چندانی برای خدمت به ارباب رجوع ندارند. این نگرانی ها زمانی بیشتر می شود که بدانیم فعلا برنامه ای برای جذب این افراد شاغل در دستور کار نیست. برخی از آن ها دل به آزمون استخدامی آینده بسته اند و برخی دیگر که مدرک تحصیلی یا شرایط سنی مناسبی ندارند، از هم اکنون به دنبال یافتن شغلی دیگر هستند.

 

 

بیکاری؛ کابوس 17 هزار شاغل دولتی

۱۲ درصد نیروها قراردادی هستند
سیدمحمد موسوی، معاون توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی درباره تعداد نیروهای قراردادی استان می گوید:« بر اساس اطلاعاتی که از سامانه ساختار سازمان اداری استخدامی کشور استخراج کردیم به استثنای نیروهای نظامی و انتظامی، در ۸۹ دستگاه اجرایی دیگر با احتساب کادر آموزشی آموزش و پرورش ،از کل ۱۴۴ هزار و ۳۳۴ نفر نیرو، ۱۲ درصد آن ها یعنی تعداد ۱۷ هزار و ۴۲۶ نفر قرارداد کارهای معین هستند». وی همچنین افزود:« بیشترین نیروی قراردادی با تعداد شش هزار و ۸۲۹ نفر در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعال هستند».وی در پاسخ خراسان به این سوال که آیا برنامه ای برای جذب این افراد وجود دارد یا خیر، افزود:« هم اکنون برنامه ای برای جذب این افراد وجود ندارد، مگر این که سازمان اداری استخدامی کشور مجوز بدهد». وی همچنین خاطرنشان کرد:« البته مجموعه این نیروها یا ایثارگر هستند یا غیرایثارگر. ایثارگران براساس قانون درحال تغییر وضعیت هستند که کار آن ها تقریبا تمام شده است. برای تبدیل وضعیت  دیگر موارد فعلا برنامه ای نداریم چون قانون چنین اجازه ای به ما نمی دهد، مگر این که فرد در آزمون استخدامی شرکت کند. قانون مدیریت خدمات کشوری می گوید هر کس می خواهد تغییر وضعیت شود باید در آزمون های استخدامی شرکت کند که آگهی آن نیز نشر عمومی داده شده است».وی در پاسخ به این سوال که آن دسته از نیروهای قراردادی که حداکثر سن آن ها برای استخدام گذشته چگونه تعیین تکلیف می شوند، می گوید:« این از اختیارات دستگاه اجرایی مربوطه است که  براساس ضوابط خودشان خانم یا آقا را در هر سن وسال خاصی پذیرش کنند. در واقع ممکن است نیروی قراردادی را در سن مشخص پذیرش کنند. از سویی دیگر ممکن است قید کرده باشند که سابقه خدمت قراردادی ها به سن شان افزوده شود».
دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ بیشترین نیروی قراردادی در بین دستگاه های اجرایی
اما آن طور که سازمان مدیریت و برنامه ریزی می گوید بیشترین آمار نیروهای قراردادی مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است، عددی که از شش هزار نفر هم تجاوز کرده است. برای اطلاع از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی برای این  شش هزار نفر سعی کردیم روز گذشته با مسئولان این دانشگاه ارتباط برقرار کنیم که متاسفانه این امکان فراهم نشد و پاسخ گویی را به وقت دیگری موکول کردند.
دغدغه نیروهای قراردادی اداره کل ورزش و جوانان
اما همان طور که اشاره شد، هنوز در دستگاه های بسیاری این مشکل برای نیروهای غیررسمی برطرف نشده و توقع این عده ، آن است تا مسئولان امر  با اتخاذ تدابیری در این خصوص گره از کار این افراد باز  کنند و شرایط به کارگیری آنان به صورت رسمی و دایم فراهم شود. هم اکنون وجود نیروهای غیر رسمی در ادارات ورزش و جوانان و مجموعه های ورزشی و انتظار طولانی این عده برای تعیین تکلیف و استخدام نیز از موارد قابل توجه در همین زمینه است و  تعدادی از این افراد در گفت وگو با خراسان رضوی با بیان مشکلات خود در خصوص وضعیت کاری غیر رسمی ، نگاه ویژه مسئولان امر را در این باره خواستارند. حیدریان یکی از  نیروهای غیر رسمی  در اداره ورزش و جوانان قوچان می گوید : با داشتن مدرک تحصیلی فوق لیسانس در ورزش ، علاقه مندی ، تجربه و مهارت در این رشته، حدود ۱۵ سال است که به صورت غیر رسمی مشغول کار شده ام و هر سال چشم  به راه خبری خوش از تغییر وضعیت و استخدام در این وزارتخانه هستم  ، اما متاسفانه سال ها عمر و جوانی را با این امید پشت سر نهاده ام و حاصلی نداشته است. وی با اشاره به مسائل و مشکلات اقتصادی می افزاید: واقعا با این اوضاع و احوال و هزینه های سنگین معیشتی ، با حقوق و دستمزدهای اندک به عنوان نیروی غیر رسمی چه باید کرد؟ ضمن آن که دغدغه های خاطر برای آینده کاری خود و نگرانی ها در این زمینه نیز مزید بر علت است که در هر حال به نظر می رسد حدود ۱۰۰ نفر از نیروهای غیر رسمی در  ادارات ورزش و جوانان استان با چنین وضعیتی دست به گریبان هستند و حل این موضوع همت مسئولان مربوط را می طلبد. یکی دیگر از  نیروهای اداره ورزش و جوانان در مشهد نیز گفت: من هم یکی از این افراد هستم که به ناچار با همین وضعیت غیر رسمی مشغول کار شده ام و در واقع مشکل بیکاری و اشتغال  در جامعه و مسائل و مشکلات استخدامی در کشور ، به ویژه برای قشر جوان و تحصیل کرده ،  اوضاع را برای این عده سخت کرده است و به راستی یک جوان تحصیل کرده و بیکار و بی پول چگونه می تواند تشکیل زندگی دهد و به آینده خود امیدوار باشد.  وی افزود: راستش می ترسم حرفی بزنم که همین اندک را هم از دست بدهم .شاید هم این گونه تصور می کنم که باز هم برایم نگران کننده است؟!… غلامی یکی از نیروهای غیر رسمی مشغول کار در ورزش و جوانان کاشمر نیز گفت: ما نیز از این بلاتکلیفی گلایه داریم . این مشکل را با مسئولان شهرستان در میان گذاشته ایم که نماینده مردم کاشمر در مجلس به طور جدی پیگیر کار ماست و چندی پیش هم در این خصوص مصاحبه ای با سیمای خراسان رضوی داشت که به طور زنده پخش شد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان: سال ۱۴۰۰ بودجه نرسد قطعا اخراج می کنیم
فرزاد فتاحی، مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در این باره گفت: این نیروها نه شرکتی هستند، نه خرید خدمات ، نیروهایی هستند که به عنوان قراردادی با هیئت های ورزشی شهرستان ها همکاری می کردند و بخشی از آن ها در اماکن ورزشی مشغول فعالیت بودند، به این ترتیب این افراد کارمند ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها نیستند. وی تصریح کرد: این مشکل جدیدی نیست و در سال های گذشته مدیران می توانستند آن را رفع کنند اما این کار انجام نشده و ما هم در وضعیت فعلی یک سال و نیم است که به دنبال حل مشکل آن ها هستیم و از همه ظرفیت های قانونی استفاده کردیم تا مشکل این عزیزان رفع شود اما قوانین و مقررات فعلی این اجازه را به ما نمی دهد. فتاحی همچنین تاکید کرد: این مشکل تقریبا کشوری است  و حدود ۱۲ استان با چنین وضعیتی مواجه هستند. در استان ما ۸۴ نفر، در تهران ۳۰۰ نفر ، کرمان ۷۰ نفر و دیگر استان ها به همین ترتیب که بعضا توسط مدیران از این افراد به کارگیری شده است  و حالا پس از پیگیری های مداوم از وزارت، استانداری،  سازمان بازرسی،  دیوان محاسبات و شورای نظارتی، هنوز به جایی نرسیده ایم و هیچ راهی برای تبدیل وضعیت این افراد که برخی از آن ها قدیمی هم هستند وجود ندارد و قانونا باید اخراج شوند و دستگاه های نظارتی  هم به ما تاکید کرده اند که این مشکل را رفع کنیم  اما تاکنون مدارا کرده و در دوره مدیریت جدید هم هیچ فرد دیگری را با این شکل به مجموعه ها وارد نکرده ایم و دنبال راهی برای تبدیل وضعیتشان بودیم اما تاکنون هیچ راهی پیدا نشده  است  و برای سال ۱۴۰۰ هم برنامه ای برای تبدیل وضعیت وجود ندارد . مدیر کل ورزش و جوانان استان همچنین اظهار کرد: در این مدت سعی کردیم از هیئت های ورزشی به این افراد کمک و حقوق های بیشتری پرداخت کنیم اما خود این یک نوع آسیب به ورزش استان است چرا که پول توسعه ورزش خرج حقوق آن ها می شود اما باز هم تلاش می کنیم که به حق قانونی خود برسند. وی با توجه به واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی در پاسخ به این سوال که احتمال اخراج این افراد از کار نیز وجود دارد، تصریح کرد: قطعا این احتمال وجود دارد و ممکن است به دلیل  این که سال آینده با شرایط بودجه ای هیچ گونه پیش بینی برای این افراد نشده است مجبور به این کار شویم، مگر اینکه در دولت بعدی دستورالعمل ویژه ای درنظر گرفته شود یا خود استان راسا تصمیماتی بگیرد که هنوز به نتیجه ای نرسیده است  البته این افراد طبق قانون می توانند در هیئت ها مشغول کار باشند و هیئت به آن ها حقوق پرداخت کند اما چون برخی از آن ها در ادارات هستند دیگر در بخش های اداری نمی توانند حضور داشته باشند.
دلایل رسمی نشدن نیروها به روایت رئیس ورزش و جوانان قوچان 
رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان گفت: هم اکنون پس از تعدیل نیروهای هیئت های ورزشی  در شهرستان ، تنها دو نفر در اداره ورزش و جوانان شهرستان مشغول کار هستند و  علت اصلی طولانی شدن و تحقق  نیافتن تغییر وضعیت استخدامی این عده ، یکی واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی از طریق اجرای قسمتی از مقررات دولت با توجه به ماده ۸۸  و دیگری نیز در دهه های گذشته ، به دلیل پذیرش نیرو در قالب شرکتی بوده که مازاد بر سقف مجوزهای صادر شده است و بنا به گفته مسئولان استانی و کشوری نیز هنوز از سقف مجاز بالاتر است و باید تعدادی بازنشسته شوند تا ظرفیت جدید ایجاد شود. شایگان افزود: از طرف دیگر با توجه به مصوبه مجلس و قانون جذب نیرو ، این کار از طریق آزمون برای دستگاه های دولتی انجام می شود که در عین حال با توجه به این که تعدادی از نیروهای غیر رسمی با سابقه بیش از ۱۰سال و به ویژه ۱۵ سال با  اداره ورزش و جوانان همکاری دارند که افرادی تحصیل کرده ، با انگیزه  و علاقه مند و ورزشکار هستند  جا دارد  برای  تعیین تکلیف این عده و جذب آن ها به صورت رسمی با همت مسئولان امر  تدابیر لازم اتخاذ شود و دولت نیز مساعدت کند ، همان گونه که تاکنون تغییر وضعیت نیرو در دستگاه هایی چون نهضت سواد  آموزی و بهداشت ودرمان اتفاق افتاده این درحالی است که ما نیز از شهرستان پیگیر موضوع بوده ایم و مدیر کل ورزش و جوانان نیز پیگیری های متعدد داشته است و امیدواریم تلاش ها به نتیجه برسد.  شایان ذکر است چندی پیش معاون وزیر ورزش و جوانان در سفر به قوچان و در حاشیه مراسم کلنگ زنی گود کشتی باچوخه در جمع خبرنگاران درخصوص تعیین تکلیف نیروهای غیر رسمی اظهار کرد: تلاش شخص وزیر نیز این است تا کسانی که سال های زیادی است در ادارات ورزش و جوانان و مجموعه های ورزشی فعالیت داشته اند از لحاظ وضعیت شغلی و به کارگیری ، تعیین تکلیف شوند و مشخص شود که این عده باید پیمانی ، قراردادی یا رسمی شوند و فعالیت آن ها ادامه  یابد و از این بلاتکلیفی بیرون آیند.  تقی زاده افزود: پیگیری ها از امور استخدامی توسط وزیر انجام شده و خواهد شد در استان ها نیز مسئولان پیگیر موضوع هستند و امیدواریم نتایج خوبی به دنبال داشته باشد و مشکل این نیروها هرچه زودتر برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *