یکشنبه , ۳ ام مهر ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹ بعد از ظهر به وقت تهران

بیماری را که بدون بخیه‌ زدن تحویل خانواده‌ اش دادند! +عکس

این روزها اشتباه گسترده پرشکان هندی، به شدت در این کشور خبرساز شده است.

سلامت آنلاین: بیدقتی‌های گسترده کادر پزشکی و بیمارستانی در هندوستان این روزها بشدت خبرساز شده است. در یکی از موارد جدید، جراحان فراموش کردند عضو جراحی‌شده زنی را بخیه بزنند و پس از آن‌که پیکر بیجان وی را به خانواده‌اش تحویل دادند و تظاهراتی در این زمینه صورت گرفت، ناچار شدند با مراجعه به خانه بستگان وی، مشغول بخیه‌زنی در گوشه آشپزخانه شوند!

در پی بروز حادثه‌ای برای یک زن ۲۳ ساله که هویت وی «نیتو شارما» اعلام شده، این زن براثر شوک الکتریکی در روستای پاگرانی در منطقه سیرونج جان باخت و پلیس پیکر وی را برای کالبدشکافی به بیمارستانی دولتی در مادایا پرادش هند فرستاد.

بیماری را بدون بخیه‌زدن تحویل خانواده‌اش دادند!

بیماری را که بدون بخیه‌ زدن تحویل خانواده‌ اش دادند!

پزشکان پس از کالبدشکافی و نوشتن گزارش خود، پیکر این زن جوان را در بسته پلی‌اتیلن مخصوص مردگان گذاشت و تحویل نزدیکانش داد اما خانواده‌اش پس از بازگشت به محل اقامت خود متوجه شدند پیکر عزیزشان در خونابه غرق شده است و بریدگیها و شکافهای عمیقی در سمت چپ گردن وی ایجاد شده و به حال خود رها شده است.

این موضوع مردم محلی و بستگان دیگر را شوکه کرد و آنها برای اعتراض تظاهراتی را شکل دادند که با انتشار خبر آن تازه مسئولان بیمارستان متوجه شدند فراموش کرده‌اند پس از کالبدشکافی، قسمتهای بریده‌شده را بخیه کنند و جسد را آش‌ولاش به خانواده تحویل داده‌اند!

بیماری را بدون بخیه‌زدن تحویل خانواده‌اش دادند

بنابر این گزارش، مسئولان بیمارستان با فرستادن کسی برای بخیه‌زدن پیکر زن جانباخته، به خانه‌ای که در آن نگهداری می‌شد، در گوشه آشپزخانه شروع به بخیه زدن اعضا و جوارح مرده کردند و بسیاری از مردم معترض هم در این زمان در محل جمع شده بودند.

پس از اعتراضات، سه پرستار به دلیل سهل‌انگاری از کار خود تعلیق شدند. منابع تاییدنشده گفته‌اند فردی که برای بخیه‌زنی فرستاده شده نیز پیرمردی مسن بوده که با نخ و سوزن کار بخیه‌زدن را در گوشه آشپزخانه انجام داده و کار اصلی وی در واقع دستیاری در مرده‌شویخانه بوده است! تصویری که از اقدام به بخیه‌کردن پیکر متوفا در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، عنوان یکی از پربیننده‌ترین تصاویر را به خود اختصاص داده است.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.