شنبه , ۲۸ ام فروردین ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۱ قبل از ظهر به وقت تهران

بهترین درمان خانگی برای سیاهی و گودی زیر چشم

شایــد بــزرگ‌تـرین دغـدغه خـانـم‌هــای عـیـنـکی این حلقه‌های سیاه زیر چشم باشد که باعث خسته و بیمار نشان دادن چهره‌شان می‌شود. البته این مسئله تنها افراد عینکی را درگیر نکرده و بیشترخانم‌ها هم از آن شکایت دارند.

https://www.manodeliar.com/file/2019/04/M1-Blog-4-How-to-Get-Rid-of-Dark-Circles-Under-Eyes-1280x640.jpg

در کمال تعجب باید بدانید به اعتقاد بیشتر متخصصان چشم، ثابت نشده است که استفاده از عینک استاندارد موجب تغییر حالت چشم و رنگ پوست اطراف آن می‌شود و عوامل دیگری موجب بروز این عارضه در افراد است.اگر می‌خواهید تا حدودی از شر این حلقه‌های سیاه خلاص شوید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

خواب شبانه منظم داشته باشید. اگر الگوی خواب شما نامنظم است و خواب کافی ندارید

فکری اساسی کنید و شرایط خود را تغییر دهید. چرا که نداشتن خواب شبانه هفت تا هشت ساعت موجب کاهش جریان خون و در نتیجه خستگی و سیاهی دور چشم می‌شود. سعی کنید در هنگام خواب سر را کمی بالاتر از سطح بدن قرار دهید.کار طولانی مدت با رایانه و مطالعه در نور کم هم گودی زیر چشم را تشدید می‌کند.

کم خونی خود را درمان کنید. به گفته متخصصان، ارث و بعد از آن کمبود آهن به ویژه در بانوان مهم ترین علت سیاهی دور چشم است. خانم‌ها به خصوص دختران جوان در زمان عادت ماهانه سیاهی دور چشم شان بیشتر می‌شود.

آرایش خود را قبل از خواب پاک کنید. بعد از داشتن روزی پر مشغله یکی از سخت‌ترین کارها قبل از خواب برای خانم‌ها پاک کردن خط چشم و ریمل و به طور کلی آرایش چشم است. برای راحت‌تر شدن این کار در اولین فرصت یک پاک کننده مخصوص آرایش چشم طبق نظر متخصص پوست خریداری و مصرف کنید.

آلرژی و گرفتگی بینی را درمان کنید. بینی گرفته، رگ‌های اطراف سینوس را بزرگ‌تر و سیاه‌تر می‌کند و موجب تیرگی دور چشم می‌شود. افزون براین آلرژی و حساسیت طولانی مدت هم بر گودی و سیاهی چشم تاثیر گذار است.

به میزان کافی آب بنوشید. مصرف آب علاوه بر حفظ رطوبت بدن به تسکین تیرگی دور چشم کمک می‌کند. چرا که وقتی آب بدن کم می‌شود

بدن به عنوان یک مکانیسم دفاعی آب ذخیره می کند و این آب موجب پف زیر چشم می‌شود.

استرس تان را کم کنید تا خوابی راحت و پوستی سالم داشته باشید.

مواد غذایی سالم و طبیعی بخورید. از مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه و حاوی آنتی اکسیدان غافل نشوید. کمبود ویتامین K و B12 سیاهی دور چشم را بیشتر می‌کند.
به نوع لوازم آرایشی و بهداشتی خود دقت کنید. کرم ضدآفتابی که خریداری می‌کنید نباید حاوی مواد سوزاننده پوست دور چشم تان باشد.

صابون شست و شوی صورت اسیدی یا قلیایی هم استفاده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *