امروز دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت 7:29 ب.ظ

برای موهای خود از چه بُرسی استفاده کنیم؟

کد خبر: 325367

براساس جنس، اندازه و مدل مو باید برس مناسبی انتخاب کنیم تا از سلامت موی‌مان مطمئن باشیم.

برای موهای خود از چه بُرسی استفاده کنیم؟

برای موهای خود از چه بُرسی استفاده کنیم؟

برسی که استفاده می‌کنیم ممکن است به مو یا پوست سر ما آسیب بزند یا حالتی را که از مو انتظار داریم برآورده نکند. بنابراین مهم است براساس یک سری عوامل یک برس مناسب انتخاب کنیم.

برس گرد بزرگ| برای حالت دادن به موهای بلندموج‌دار یا صاف کردن موی فر مناسب است.

برس گرد کوچک| برای موهای نازک و شکننده مناسب است. بهتر است برس‌های گرد کوچک را از نوع چوبی انتخاب کنید تا مطمئن باشید به مو و به‌ ویژه پوست سر شما آسیبی وارد نمی‌شود. برس چوبی برای موهای فر هم مناسب است چون فشار کمی به مو وارد می‌کند و باعث می‌شود موهای فر که عموماً نازک و ظریف هستند ، آسیب نبینند.
برس پهن چهارگوش| برای صاف کردن موی بلند خشک مناسب است. این برس‌ها به‌خوبی گره موها را باز می‌کنند و با ایجاد فضا بین دسته‌های مو، باعث خشک شدن آن می‌شوند.
برس حالت‌دهنده| این برس‌ها برای حجم دادن و پوش دادن مو مناسب هستند، اما بهتر است ابتدا موها خشک شوند و بعد از این برس‌ها استفاده شود.
برس بالش دار| برای موهای بلند و ظریف. اگر پوست سرتان حساس است از این مدل استفاده کنید چون مو را نمی‌کشد و با پوست سر هماهنگ است. البته حالت دادن و مجعد کردن مو، به‌ویژه برای آقایان با این برس‌ها دشوار است.در پایان فراموش نکنید برس و شانه‌ها را هفته‌ای یک بار بشویید و برای بهتر حالت دادن ابتدا مو را خشک کنید بعد از برس برای حالت دادن استفاده کنید.

دیگران چه می خوانند؟
پربیننده ترین مطالب

برچسب ها
نظر دهید!
کل نظرات : ۰
در صف بررسی : 0
انتشار یافته : ۰