جمعه , ۱ ام مرداد ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۲ بعد از ظهر به وقت تهران

بدون ویزا به مرز مهران نروید

مرز مهران مملو از زائرانی است که از گوشه و کنار کشور برای مشرف شدن به عتبات عالیات به ایلام سفر کرده اند و هر کدام درد دلی دارند.

این روزها شهرستان مرزی مهران خالق صحنه هایی زیبا از جنس عشق و دلدادگی است، دلدادگانی که راهی دراز را برای رسیدن به معشوق پیموده اند تا عشق خود را به دلدار نشان دهند.

در این طریق الحسین(ع) میتوان به وفور به تماشا نشست افرادی که مشکلات جسمانی دارند و یا کهولت سنی اما این محدودیت ها نتوانسته عزمشان را برای طی طریق عاشقی کاهش دهد.

یکی از افرادی که ترک زبان است و مادر ویلچری اش را به مرز مهران آورده است اظهار داشت: مادرم با وجود کهولت سن اصرار داشت که باید برای زیارت امام حسین(ع) او را بیاورم.

این مادر گفت: عشق به امام حسین(ع) پیر و جوان نمی شناسد من سالها بود که آرزو داشتم بتوانم به این زیارت بیایم و خدا رو شکر می کنم که شرایط جور شد و آمدم.

مهدی. ص که از تهران خود را به مرز مهران رسانده و در یک نانوایی سیار مشغول کار است اظهار داشت: به قصد زیارت به مهران آمدم اما وقتی دیدم زائران زیادی در اینجا حضور دارند تصمیم گرفتم با توجه به اینکه شاطر نانوا هستم چند روز در این نانوا کار کنم بعد به زیارت بروم.

این جوان تهرانی گفت: با این کار می خواهم هم در ثواب خدمت به زائران شریک باشم و هم اگر خداوند قسمت کرد خودم به زیارت آقا اباعبدالله(ع) نائل شوم.

یکی از رانندگان اتوبوس که از اراک تعدادی از زائران را به پایانه مرزی مهران آورده گفت: مردم برای زیارت واقعاً شور و شوق دارند اما در این بین حضور جوانان و نوجوانان زیادی که در این مرز می بینم  برای من لذت بخش تر است.

وی افزود: جوانان و نوجوانان سرمایه های اصلی این کشور و اسلام هستند در حالی که تکفیری ها سعی دارند افکار مردم را از اسلام ناب منحرف کنند اما این حضور میلیونی مردم و به ویژه جوانان در مراسم بزرگ اربعین نقشه های آنها را خنثی کرده است.

این راننده اراکی ادامه داد: به نظرم باید دولت هزینه هایی که باید مردم برای رفتن به زیارت متقبل شوند را به هر طریق که می تواند کاهش دهد زیرا شرکت بیشتر مردم مانور قدرت اسلام و ایران است.

جوانی را به گفت وگو می گیریم که می گوید: چند روز است که در مهرانیم چون ویزا نگرفته بودیم و فکر کردیم بدون داشتن ویزا و تنها با پاسپورت می توانیم از مرز عبور کنیم.

وی افزود: اما از عبور ما جلوگیری کردند و اکنون سه روز است که در مرز مهرانیم و برای دریافت ویزا اقدام کردیم که امیدوارم امروز بتوانیم ویزای خود را دریافت کرده و مشرف به زیارت شویم.

مرز مهران با تمامی داشته‌ها و نداشته‌هایش مردمی دارد که با تمام وجود برای خدمت به زائران عتبات عالیات بدون داشتن چشم داشت مالی یا علی(ع) گفته و در خدمت به این زائران عزیز از هیچ کاری دریغ نکرده‌اند.

محور ارتباطی به مهران از خودروهای مختلف پر شده است و ترددی بدون مشکل در این محور برقرار است و تردد در مرز مهران نیز در نهایت امنیت در جریان است.

آری اینجا و در مرز مهران همچنان عشق موج می زند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *