کد خبر: 221425تاریخ انتشار : ۱۱:۱۲:۵۰ - شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷

یکی از عمده‌ترین مشکلات زناشویی بد گمانی‌های زن و شوهرها نسبت به یکدیگر است و اگر رفتار همسران به نوعی باشد که موجب سوء تعبیر توسط دیگری شود طبعا سبب ایجاد بد گمانی می‌شود.

www.dustaan.com بدبینی برخی از زوج‌ ها نسبت به یکدیگر

شخصیت‌های بدگمان یا پارانوئید در هر چیزی به دنبال مفاهیم پنهان هستند و گمان می‌کنند همیشه توطئه‌ای بر علیه آنان در جریان است، این افراد نسبت به همسر خود مشکوک هستند، یعنی به صورت آشکار یا پنهان مراقب همسرشان هستند.

به حالت شدید و حاد بدگمانی، هذیان حسادت و خیانت زناشویی گفته می‌شود. به این ترتیب که بدون وجود هیچ گونه دلیلی مبنی بر بی‌وفایی همسر برای فرد این اعتقاد ایجاد می‌شود که همسرش به او خیانت می‌کند.همچنین گاهی اوقات برخی زوجین در مسائل بسیار جزئی که هیچ ارتباطی هم با موضوع ندارد آن را با عنوان خیانت مطرح می‌کنند.

ودر برخی از مواقع بدگمانی ِحالت هذیانی جنبه طولانی مدت دارد حتی در صورتی که فرد بیمار بپذیرد که تحت درمان قرار گیرد احتمال درمان او بالا نیست و تنها بعد از طلاق این بدگمانی برطرف می‌شود.

شدیدترین و حادترین نوع حسادت و خیانت زناشویی در بیماران اسکیزوفرنی وجود دارد،در این بیماران دیده می‌شود که فرد به صورت ناگهانی دچار هذیان شده و معتقد است همسرش به او خیانت می‌کند.

به دنبال این هذیان ِناگهانی امکان دارد که فرد همسرش را مورد ضرب و شکنجه قرار دهد تا از وی اعتراف بگیرد و گاهی اوقات حتی دیده می‌شود که این افراد همسران خود را به دنبال ابتلا به هذیان‌های ناگهانی به قتل می‌رسانند.

متاسفانه طی سال‌های اخیر در کشورمان به علت ورود موادی نظیر شیشه و مواد محرک دیگر دیده شده که فرد پس از مصرف آنها دچار نوعی روان پریشی حاد همراه با هذیان و توهم می‌شود.

گرچه مصرف حشیش و بروز هذیان حسادت و خیانت زناشویی به شدت اختلالات هذیانی و یا بیماری اسکیزوفرنی نیست اما زمینه ساز بسیاری از اختلافات و قتل‌های خانوادگی می‌شوند بنابراین در صورت بروز هر یک از موارد اشاره شده میان همسران، مراجعه آنان به روانپزشک بسیار ضروری است .


پربیننده ترین مطالب روزبه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.