امروز پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت 7:01 ب.ظ

باید و نبایدهای اسباب‌کشی در مبتلایان به آسم

کد خبر: 325207

آسم یک بیماری التهابی مزمن با حملات انسدادی مجاری تنفسی است که ممکن است در هر سنی بروز کند و اغلب در خانواده‌هایی با سابقه فامیلی رخ می‌دهد. این بیماری مسری نیست و حملات ناگهانی ناشی از آن با شدت‌های متفاوت، ممکن است رخ دهد.

باید و نبایدهای اسباب‌کشی در مبتلایان به آسم

آسم درمان قطعی ندارد و فقط می‌توان از پیشرفت و شروع حملات آن جلوگیری کرد. از این رو لازم است
یکسری تمهیداتی برای کنترل آن به‌کار برد که رعایت این نکات در مورد محل سکونت و منزل افراد مبتلا به آسم از مهم‌ترین بخش‌های کنترل این بیماری است.
در فصل تابستان با پایان یافتن امتحانات دانش‌آموزان معمولا دوره اسباب‌کشی و تغییر واحدهای مسکونی شروع می‌شود. برای جلوگیری از آلودگی به کرونا و در عین حال کنترل و ممانعت از حملات آسم یک‌سری تمهیداتی قبل از سکونت در منزل جدید مورد نیاز است.
بهتر است  بخش‌هایی از خانه که مستعد آلودگی با کروناویروس است، از جمله آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی قبل از سکونت با مواد ضدعفونی‌کننده و شوینده‌های مناسب تمیز شود تا بقایای مواد آلوده از محیط حذف گردد.
از طرف دیگر باید فرصت کافی داده شود تا مواد محرک و شوینده‌های شیمیایی استفاده‌شده از محیط پاک شوند تا افراد مبتلا به آسم دچار تحریک مجاری هوایی نشوند.
اگر از افشانه‌های خوشبوکننده، بوگیر، حشره‌کش، سفیدکننده، جرم‌گیر، پودرهای لباسشویی آنزیم‌دار و براق‌کننده‌ها استفاده شده حتما تهویه مناسب به‌کار برده‌شده و بقایای این مواد از محیط حذف شود.
در مکان‌های مرطوب منزل از جمله سرویس‌های بهداشتی و پشت کابینت‌های آشپزخانه و نیز گلدان‌ها احتمال رشد قارچ و کپک وجود دارد که از محرک‌های مهم آسم بوده و قبل از سکونت افراد حتما باید
به رفع آن پرداخته شود.
اگر آثار نگهداری حیوانات خانگی مثل گربه و سگ در منزل وجود دارد باید به‌دقت تمیز شود تا با حذف این باقیمانده‌ها، مو و پشم حیوانات باعث تشدید حملات آسم نشود.
همچنین اگر رنگ‌کاری جدیدی صورت گرفته یا نقاشی داخل ساختمان انجام شده، لازم است حتما با تهویه مناسب، بو و مواد شیمیایی موجود
در هوا خارج شده و پس از خشک‌ شدن کامل سکونت صورت گیرد.
در نهایت در صورت مشاهده هرگونه آثار تشدید علائم آسم حتما با پزشک مشورت شود.

دیگران چه می خوانند؟
پربیننده ترین مطالب

برچسب ها
نظر دهید!
کل نظرات : ۰
در صف بررسی : 0
انتشار یافته : ۰