ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 276153

یک زن چینی اخیرا متوجه ناتوانی انگشتان دست راستش بعد از استفاده گوشی هوشمند در تمام طول هفته شد. بنا بر گزارش‌ها، زنی که نامش فاش نشده است، در هونان چین یک هفته مرخصی گرفت و تمام زمانش را صرف بازی با گوشی هوشمند خود کرد. تنها زمانی که گوشی تلفن را کنار می‌گذاشت، زمان خواب بود. بعد از چند روز، درد شدید دست راستش را تجربه کرد، اما به کارش ادامه داد تا اینکه انگشتانش در موقعیت نگه داری گوشی ماند و متوجه شد که نمی‌تواند آن‌ها را خم کند.

پس از آن بود که انگشتان دست راستش به طور کامل فلج شد و زن به بیمارستان رفت تا پزشک او را معاینه کند. بعد از اینکه پزشکان دست ناقص بیمار را معاینه کردند و چند آزمایش انجام دادند، آن‌ها او را مبتلا به، التهاب وتری مفاصل و التهاب مایع پوست که سینویم نامیده می‌شد تشخیص دادند که تاندون‌های او را احاطه کرده است.

www.dustaan.com بازی با گوشی همراه، باعث فلج شدن دست این زن شد! +عکس

 

التهاب تاندون‌ها معمولا براثر فشار زیاد ناشی از استفاده بیش از حد و یا مکرر از یک مفصل خاص ایجاد می‌شود، و در این مورد خاص، این عاقبت فردی است که ساعت‌ها پشت سر هم از تلفن همراه استفاده می‌کند. خوشبختانه برای این فرد پزشکان توانستند درمانی را تشخیص دهند که به زودی کنترل کامل انگشتانش را بدست بگیرد.
پزشکان هشدار دادند که علائم التهاب تاندون می‌تواند در افراد مختلف متفاوت باشد و به مردم توصیه کرد که در صورت استفاده از گوشی هوشمند آن‌ها را چند دقیقه یکبار کنار بگذارند و به مفاصل خود استراحت دهند.
این مورد که تصاویر نگران کننده‌ی آن را دیدید جز آخرین موارد عجیب مربوط به استفاده از تلفن هوشمند در چین است. سال گذشته زنی را که موقتا یک چشمش نابینا شده بود گزارش کردیم؛ همچنین در مورد مردی که پس از اینکه دو روز متوالی به گوشی هوشمند خیره شده بود، به طور ناگهانی چهار دست و پایش را فلج شد!

۰/۵ ( ۰ نظر )
پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
 تلگرام لینکداین توئیتر پینترست واتس آپ کلوب فیسبوکــ فیسنما

تگ ها

انتشار یافته : ۰
 

شما می توانید دیدگاه خود را در خصوص پست بالا برای نمایش در سایت در کادر زیر وارد کنید.

 

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.