دوشنبه , ۲۹ ام دی ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۶:۴۷ قبل از ظهر به وقت تهران

بازیگر «برمودا»: نقشم ۱۰ سال از من بزرگتر بود! +عکس

«یکی از مدیران سابق دولتی با استفاده از ارتباطات و زد و بند به ثروتی نجومی رسیده و امروز در حوادث و اتفاقاتی فانتزی با وجدان خود درگیر می‌شود…» این خلاصه داستان فیلم سینمایی «برمودا» است که فیلمبرداری آن به تازگی در تهران پایان یافته است. این فیلم یک طنز اجتماعی با درون مایه سیاسی است از اواخر اسفندماه پس از دریافت پروانه ساخت به نویسندگی و تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح و کارگردانی رهبر قنبری وارد تولید شد.

بهنوش بختیاری، رضا مولایی، شهرزاد کمال زاده، شیرین، ولی پور، علی پاکزاد، سارا بهارلو، حدیثه کرمی، مجید لیاقت، ابوالفضل خوشبخت، مریم وطن پور، مهدیکخوشبخت، نسیم بهشتی و رامین شیروانی از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم سینمایی ایفای نقش می‌کنند.

با دو تن از بازیگران این فیلم به گفتگو نشستیم

بازیگر «برمودا»: نقشم ۱۰ سال از من بزرگتر بود! +عکس

  آقای مولایی از چه زمانی با پروژه «برمودا» وارد همکاری شدید؟

ـ. از اواخر اسفند ماه و با شروع پروژه سینمایی برمودا به علت اینکه نقش اصلی کار را بازی می‌کردم از اول باید می‌بودم تا روز پایان فیلمبرداری که حدود یک ماه شد و فقط در ایام تعطیلات عید دو ـ. سه روز اول تعطیل بودیم.

 قبلا هم با سازندگان این فیلم همکاری داشتید؟
ـ. بله در فیلم سینمایی «طلاقم بده به خاطر گربه‌ها» به کارگردانی محمدعلی سجادی با آقای مصباح همکاری داشتم. اما با آقای قنبری همکاری اولم بود که البته کار با ایشان واقعا فوق‌العاده بود، کارگردان درجه یک و بیشتر از آن انسانی زلال و شریف و دوست داشتنی هستند.

در کارنامه هنری شما به غیر از بازیگری، سابقه کار‌هایی همچون کارگردانی و بازیگردانی هم آمده است. در این کار فقط بازیگر بودید یا مسئولیت دیگری هم در فیلم داشتید؟
ـ. بله در این فیلم دوستان لطف داشتند و در بخش بازیگردانی حضور داشتم و جدا از بازی این همکاری را هم داشتم.

 همکاری با همبازی‌ها در مقام بازیگر و بازیگردانی چطور بود؟
ـ. البته بازیگردانی به آن شکل نبود… خب بازیگردانی تعاریف مختلف دارد، کار من بیشتر یک نوع همکاری بود، چون قرار نیست به کسی به اصطلاح بازی یاد بدهم، در واقع کار من این بود که همه به سمت و سویی برویم که نظر کارگردان بود. ایشان به من می‌گفتند و من به بازیگران انتقال می‌دادم تا از فضای فیلمنامه خارج نشویم و همه هم همکاری کردند و همه چیز درست و سر جایش بود.

 از نقش خوتان بگویید و اینکه آیا با بقیه کارهاتان متفاوت بود؟
ـ. نقشم را خیلی دوست داشتم، یک شخصیت چند بُعدی بود، یک مدیر دولتی که در شرایط و موقعیت‌های مختلف قرار می‌گیرد و این چند بُعدی بودنش را دوست داشتم و همه جذابیتش برام این بود که نسبت به کار‌های قبلی‌ام خیلی متفاوت بود.

 «برمودا» را در کل چه گونه ارزیابی می‌کنید؟
ـ. فکر می‌کنم، چون حال همه گروه خوب بود و همه برای یک کار خوب تلاش کردند، حس خیلی خوبی دارم. البته باید منتظر بود تا کار روی میز تدوین برود، نمی‌شود نتیجه را الان پیش‌بینی کرد، اما به آن خیلی امیدوارم و فکر می‌کنم یک کار شسته رفته و‌تر و تمیزی در بیاید. با توجه به شرایط صحنه و پشت صحنه خوب همه چیز سر جایش بود و از این جهت فکر می‌کنم ان‌شاءالله کار خوبی بشود. همه تلاش می‌کنند، کار خوب انجام بدهند این گروه هم همین طور بود.

بازیگر «برمودا»: نقشم ۱۰ سال از من بزرگتر بود! +عکس

خانم، ولی پور در کار قبلی هم با آقای مصباح همکاری داشتید؟

ـ. بله و خیلی از من حمایت کردن و واقعا بابت اعتمادشان ممنونم.

نقشتان را در فیلم سینمایی برمودا چطور دیدید؟

ـ. خیلی سخت بود، کاراکتری که اصلا شبیه من نبود، یک مادری که چند بچه دارد و ۱۰ سال از من بزرگتر بود! خیلی سخت بود که مادر باشم، چند تا بچه داشته باشم و ۲۰ سال از ازدواجم گذشته باشد؛ برای همین نقش سخت و چالش برانگیزی بود و آقای مولایی خیلی برای نزدیک‌شدنم به نقش کمک کردند. خیلی سختی کشیدم، و حس مادرانه گرفتم؛ امیدوارم بازی خوبی باشد.

همبازی بودن در کنار بازیگران حرفه‌ای مثل خانم بختیاری و آقای مولایی چطور بود؟

ـ. واقعا تک تکشان آنقدر نازنین هستند. آقای مولایی به من خیلی محبت داشتند، چه در کلاس‌های بازیگری چه در صحنه و چه در بازیگردانی واقعا فوق العاده بودند، ایشان بسیار آرام رفتار می‌کنند و به شدت انرژی و اعتماد به نفس می‌دهند که آدم آن لحظه اضطرابش را از دست می‌دهد. خانم بختیاری هم که آنقدر انرژی مثبت هستند و اصلا مشخص نمی‌شود که کی خسته هستند. خانم بختیاری از آنچه که من فکر می‌کردم خیلی ماه‌تر و پر انرژی و شاد بودند.

فیلمنامه را چطور دیدید؟

ـ. فیلمنامه در ژانر اجتماعی سیاسی و کمدی نوشته شده و خیلی قشنگ بود، واقعا سعی می‌کرد همه چیز در خودش داشته باشد و کاری قوی بود. فیلمنامه را خیلی دوست داشتم.

کار در کنار آقای قنبری چطور بود؟

ـ. فکر می‌کردم یک کارگردان باید عصبی باشد یا به هر حال جدی باشد، ولی ایشان با محبت صحنه را مدیریت می‌کردند. برخی مواقع که برای نقشم نگران می‌شدم، ایشان می‌گفتند نگران نباش، ما بهترین شرایط را به وجود می‌آوریم و بهترین پلان را می‌گیریم. پر انرژی بودند در عین حال به بازیگر استرس نمی‌دادند، امکان نداشت حتی اگر خراب می‌کردم چیزی بگویند، خیلی آرام می‌گفتند باید همین طوری بازی می‌کردی، ولی سعی کن دفعه بعد بهتر باشی! امیدوارم بتوانم باز هم با ایشان کار کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *