جمعه , ۱ ام مرداد ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹ بعد از ظهر به وقت تهران

بازداشت راننده ارابه وحشت عباس‌ آباد / او به زنان و دختران جوان تعرض می کرد +عکس

تلاش پلیس برای دستگیری همدست این متهم که با پوشش زنانه مسافران را آزار می‌‏داد، آغاز شده است.

http://shahrvand-newspaper.ir/Content/1398/03/17/IMG_30278.jpg

شهروند نوشت : خودرواش را جوری طراحی کرده بود تا با نخستین ترمز درها قفل شوند. خودرویی ‏که تنها برای تعرض به دختران طراحی شده بود. پراید وحشت یک راننده پولدار، شکنجه‌‏گاهی شد برای زنان و دختران جوان؛ او دو زن و دختر را سوار خودرواش کرد و با تهدید ‏کاتر آنها را آزار داد. همدستش هم لباس زنانه می‌پوشید تا قربانیان‌شان به هیچ چیز مشکوک ‏نشوند. ارابه وحشت، در ابتدا یک خودروی مسافربر عادی نشان می‌داد. تا این‌که با سوار ‏شدن به این خودرو و نخستین ترمز، بازی وحشتناک شروع می‌شد؛ تهدید کاتر و تعرض و ‏سرقت. درحال حاضر این پرونده دو شاکی دارد که یکی از آنها با زیرکی ‏موفق به فرار از این خودرو و دادن شماره پلاک به پلیس شده است. این درحالی است که تحقیقات ‏در رابطه با جرم‌های دیگر و دستگیری همدست این راننده پراید همچنان ادامه دارد. ‏

اواخر اردیبهشت‌ماه امسال بود که این پرونده در مقابل پلیس گشوده شد. دو شاکی این پرونده به کلانتری ١٠۴ عباس‌آباد رفتند و ماموران پلیس را در مقابل یک پرونده آزار و اذیت سریالی قرار دادند. این دو شاکی به ماموران کلانتری اعلام کردند که توسط راننده یک خودروی پراید مورد اذیت و آزار قرار گرفتند.
شاکی نخست که زنی ٢١ ساله و متأهل بود، در اظهاراتش به ماموران گفت: «حدود ساعت پنج عصر برای رفتن به پل سیدخندان، در خیابان شهید مطهری سوار یک پراید شدم. گمان می‌کردم وی مسافرکش است، با توجه به این‌که در صندلی عقب خودرو یک خانم نیز نشسته بود، برای همین من هم بر روی صندلی عقب خودرو نشستم. دقایقی از سوار شدن من نمی‌گذشت که راننده به بهانه گرم بودن هوا، شیشه‌های خودرو را بالا برد و مدعی شد که قصد دارد از کولر خودرو استفاده کند. لحظاتی بعد با بالا رفتن شیشه‌ها متوجه شدم شیشه‌ها کاملا دودی است و خارج از خودرو دیده نمی‌‌شود.»
این خانم ٢١ ساله که پس از این حادثه دچار لکنت زبان شده، به ماموران گفت: «لحظاتی بعد فهمیدم فردی که در عقب خودرو نشسته، یک مرد است و از پوشش زنانه استفاده کرده است. همین که خواستم عکس‌العملی نشان دهم، آن مرد با قرار دادن کاتر زیر گلوی من، مرا مورد اذیت و آزار قرار داد و ٢۴ عدد النگوی طلا به ارزش حدود ۴٠‌میلیون تومان را از من گرفت.»
این شاکی پس از حادثه توسط متهمان در مکانی خلوت رها شده و در اظهاراتش عنوان داشت که راننده، خودرو را به نحوی طراحی کرده بود که با نخستین ترمز، تمام درها قفل شده و درهای عقب خودرو نیز فاقد دستگیره بود.
شاکی دوم که دختر ١٨ ساله بود، اظهارات مشابه زن ٢١ را عنوان کرد و به ماموران گفت: «حدود ساعت چهار عصر یعنی یک روز قبل از اتفاق پیش آمده برای شاکی نخست، پس از اتمام کارم در آموزشگاهی در ونک‌، قصد رفتن به خیابان سهروردی را داشتم، راننده یک پراید مقابل پایم توقف کرد و من نیز به گمان این‌که مسافرکش است، سوار بر خودرو او شده و روی صندلی جلو نشستم.»
وی ادامه داد: «لحظاتی بعد، راننده به بهانه گرم بودن هوا، شیشه‌های خودرو را بالا داد که از آن لحظه به بعد استرس من شروع شد، شیشه‌ها دودی بود و به هیچ وجه بیرون خودرو قابل رویت نبود، قصد داشتم در خودرو را باز کرده و خودم را به بیرون پرتاب کنم، اما متوجه شدم در خودرو فاقد دستگیره است.»
این دختر جوان در ادامه اظهاراتش به ماموران گفت: «حوالی بلوار حقانی بودیم که راننده شیطان‌صفت، کاتری از جیبش خارج کرد و آن را زیر گلویم گذاشت، راننده قصد آزار و اذیت مرا داشت و گفت باید طلا و جواهراتم را به او دهم، من نیز به دروغ به او گفتم حالم بد شده و احتمال دارد که داخل خودرو حالم بهم بخورد، او نیز برای ممانعت از این کار، خودرو را متوقف کرد. من در همان لحظه از فرصت استفاده کردم، شیشه خودرو را پایین کشیده و خودم را به بیرون پرتاب کردم که راننده به سرعت متواری شد، اما توانستم از شماره پلاک خودروی او عکس بگیرم.»
پس از شکایت این دو نفر و با اطلاعات به دست آمده از خودروی متهم، ماموران کلانتری ١٠۴ عباس‌آباد موفق به شناسایی محل سکونت راننده پراید شده و پس از گرفتن دستور مقام قضائی و اجازه ورود به خانه متهم، وی را در منزلش در پونک بازداشت کردند.
متهم پس از بازداشت و انتقال به کلانتری، منکر جرم خود بود، اما درنهایت پس از مواجه شدن با دختر ١٨ ساله و با توجه به مدارک و شواهد چاره‌ای جز اعتراف نداشت و به جرم خود اقرار کرد. او در اعترافاتش به ماموران گفت: «قبول دارم که چنین اشتباهی کردم، ولی قصدم اصلا دزدی نبوده، من فقط وسوسه شدم و به خاطر این وسوسه چنین کاری کردم وگرنه وضع مالی‌ام خوب است و هیچ وقت هم سراغ خلاف و دزدی نرفته‌ام. سرقت طلاها را هم قبول ندارم. شاید همدستم آنها را دزدیده و با خودش برده است، چون من اصلا طلایی ندیدم.»
سرهنگ اردشیر نادری، سرکلانتر یازدهم پلیس پیشگیری پایتخت با اعلام این خبر درباره جزییات آن گفت: «متهم ٣٠‌سال سن دارد و فاقد سابقه کیفری است. او وضع مالی خیلی خوبی دارد و به همراه خانواده‌اش در کار خرید و فروش ساختمان است. این متهم اتفاقا به تازگی نامزده کرده و با وجود نامزدش دست به چنین کاری زده است. درحال حاضر نیز متهم با دستور مقام قضائی بازداشت شده و تحقیقات برای بازداشت همدست وی و یافتن سایر جرایم احتمالی توسط این شخص ادامه داد. متهم تنها به همین دو جرمش اعتراف کرده و هنوز مشخص نیست که او افراد دیگری را هم مورد آزار قرار داده یا نه که تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *