کد خبر: 146125تاریخ انتشار : ۹:۵۱:۰۵ - جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶

سازمان امنیتی اف بی آی  از جرد کوشنر داماد دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا، در خصوص روابطش با روسیه بازجویی کرده است.

 

www.dustaan.com بازجویی اف بی آی از داماد دونالد ترامپ

به گزارش مقامات رسمی آمریکا، جرد کوشنر داماد و یکی از مشاوران ارشد دونالد ترامپ در خصوص روابطش با روسیه تحت بازرسی سرویس اطلاعات اف بی آی آمریکا قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای ان بی سی نیوز، بنا به اظهارات مقامات رسمی، بازرسان بر این اعتقادند که جرد کوشنر اطلاعات مهمی مرتبط با آن چه که آن ها لازم است بدانند، در اختیار دارد. این بدان معنا نیست که اف بی آی وی را مظنون و یا مجرم شناخته است.

 

در همین ارتباط روزنامه واشنگتن پست هفته پیش در گزارشی نوشت که یک مقام رسمی نزدیک به ترامپ را شخص مورد نظر اف بی آی دانسته اما اسمی از این شخص در این گزارش نبرده است.

 

در این رابطه روزنامه ایندیپندنت نیز جرد کوشنر را در کانون توجه بازرسان در پرونده مرتبط با ارتباط روسیه در کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۶ آمریکا دانست.

 

مقامات رسمی اعلام کردند که تحقیق درباره کوشنر با آن چیزی که در مورد پال منافورت و مایکل فلین انجام شده است متفواوت است و در طبقه بندی دیگری قرار دارد. هنوزمشخص نیست که از کوشنر درخواست ارائه مدارک شده است یا نه.

 

کوشنر حداقل یک بار در ماه دسامبر سال پیش میلادی با سرگی کیسلیاک سفیر روسیه در آمریکا دیدار داشته و همچنین سال گذشته با بانکدار روسیه ای به نام سرگی گورکوف نیز ملاقات کرده است.

 

کوشنر که دارایی خانوادگی اش بیش از ۱٫۸ میلیارد دلار می باشد، از قدرت قابل توجهی در کاخ سفید برخوردار است.

 

در همین ارتباط مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی آمریکا چند ماه پیش در پی افشای فریب دادن مقامات دولتی در خصوص ارتباطش با روسیه از سمت خود برکنار شد. دوره تصدی او کوتاه ترین دوره در بین مشاورین امنیت ملی آمریکا به حساب می آید.

۰/۵ ( ۰ نظر )
پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۰
 

شما می توانید دیدگاه خود را در خصوص پست بالا برای نمایش در سایت در کادر زیر وارد کنید.

 

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.