کد خبر: 260484تاریخ انتشار : ۲۱:۱۹:۵۲ - جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

مرد میانسال هندوستانی با همتی کم نظیر جزیره ای لم یزرع را تبدیل به جنگلی انبوه کرد. ” جاداو پاینگ” که اهل ایالت آسام در شمال شرقی هندوستان است ماموریت خود را در تبدیل این جزیره به جنگلی باورنکردنی در سال ۱۹۷۹ آغاز کرد. او در آن سال تنها ۱۶ سال داشت و طی ۳۹ سال و به صورت روزانه به کاشت دانه های مختلف درختان و گیاهان در این جزیره مشغول شد. سرانجام تلاش های جادوا به ثمر نشست و این جزیره لم یزرع تبدیل به جنگلی با مساحت ۵۵۰ هکتار شد که حتی بزرگتر از پارک مرکزی نیویورک با مساحت ۳۴۰ هکتار است.

جادوا در این باره گفت : ” من کاشت درختان و گیاهان را در این جزیره در سال ۱۹۷۹ آغاز کردم. مردم می گویند حالا این منطقه تبدیل به جنگلی ۵۵۰ هکتاری شده که پر از درختان و گیاهان مختلف است. همه آنها را خودم به تنهایی و در مدت ۳۹ سال کاشتم. در ابتدا کاشت درخت بسیار وقت گیر بود اما حالا بسیار آسان شده است چون من دانه ها را از خود این درختان و گیاهان تهیه می کنم.”
او افزود : ” من تا زمانی که نفس می کشم به کاشت درخت ادامه خواهم داد. به به کسانی که وارد این جنگل می شوند و درختانم را قطع می کنند پیامی دارم. به آنها می گویم قطع درختان این جنگل هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت. پیش از قطع درختان این جنگل ابتدا باید مرا قطع کنید( از بین ببرید)./رکنا

www.dustaan.com این مرد با پشتکار خود یک بیابان خشک را به جنگل تبدیل کرد! +تصاویر www.dustaan.com این مرد با پشتکار خود یک بیابان خشک را به جنگل تبدیل کرد! +تصاویر www.dustaan.com این مرد با پشتکار خود یک بیابان خشک را به جنگل تبدیل کرد! +تصاویر www.dustaan.com این مرد با پشتکار خود یک بیابان خشک را به جنگل تبدیل کرد! +تصاویر www.dustaan.com این مرد با پشتکار خود یک بیابان خشک را به جنگل تبدیل کرد! +تصاویر www.dustaan.com این مرد با پشتکار خود یک بیابان خشک را به جنگل تبدیل کرد! +تصاویر www.dustaan.com این مرد با پشتکار خود یک بیابان خشک را به جنگل تبدیل کرد! +تصاویر


پربیننده ترین مطالب روز
نحوه عضویت و لغو عضویت در خبرنامه

دریافت خبرنامه رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت، برای لغو عضویت می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات مرورگر تلفن همراه خود ، اعلان های دریافتی از سایت (Dustaan.com) را غیر فعال کنید. و یا در حین دریافت خبرنامه با کلیک بر روی آیکون تنظیمات، دریافت خبرنامه را برای این سایت مسدود کنید.


به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.