کد خبر: 185272تاریخ انتشار : ۲۱:۵۶:۲۷ - شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶

بر خلاف گمانه زنی هایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، حریف تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه  لزوما از سید ۴ نخواهد بود.

www.dustaan.com اولین حریف ایران در جام‌ جهانی 2018 روسیه کدام تیم است؟

اولین حریف ایران در جام‌ جهانی ۲۰۱۸ روسیه کدام تیم است؟

پس از مشخص شدن تیمهای حاضر در جام جهانی و تعیین سیدبندی این مسابقات ، اخبار مختلفی درباره هم گروه های احتمالی ایران منتشر شد که یکی از این اخبار در خصوص حریف ایران در اولین روز مرحله گروهی است که گفته می شود این رقیب از سید ۴ خواهد بود.
این خبر صحیح نیست و ناشی از برداشت نادرست از برنامه اعلامی مسابقات است.

در برنامه اعلام شده توسط فیفا ، در روز اول تیم شماره ۱ و ۲ هر گروه و همچنین تیم شماره ۳و ۴ گروه به مصاف هم می روند که این مسئله باعث این سو برداشت شده که تیم شماره ۳ و۴ همان تیمهای سید ۳ و سید ۴ هستند که تصور غلط است.
در صورت صحت این نحوه برنامه ریزی ، دو تیم قدرتمند همه گروه ها که در سید ۱و ۲ حضور دارند در همان بازی نخست با هم دیدار می کنند و از جذابیت مراحل بعدی بازیهای دور گروهی کاسته می شود که این خود سوال برانگیز است.
با مراجعه به قرعه کشی ادوار گذشته جام جهانی مشخص می شود که عدد قید شده در کنار نام گروه مربوط به سیدبندی نیست بلکه به جایگاه در گروه مربوط می شود.

بعد از آنکه تعیین شد که هر تیم در کدام گروه قرار می گیرد جایگاه آن در گروه قرعه کشی می شود که می تواند هر یک از اعداد ۱ ، ۲ ، ۳ یا ۴ باشد و در هر گروه در روز اول تیمهایی که در جایگاه ۱و۲ قرار گرفته اند و همچنین تیمهایی که در جایگاه ۳و۴ هستند با هم رو به رو می شوند که ارتباطی با سید بندی جام جهانی ندارد.
تنها تیمی که گروه و جایگاه آن مشخص است تیم ملی روسیه میزبان مسابقات است که باید دیدار افتاحیه جام را برگزار کند به همین علت در گروه A و در جایگاه ۱ قرار گرفته است.

 

پربیننده ترین مطالب روز
مرجع : نود

مجله خبری دوستان : انتشار مطالب و اخبار تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

https://www.dustaan.com/?p=185272


به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس فیسبوکــ کلوب فیسنما وطن لینک

برچسب ها


انتشار یافته : 0