جمعه , ۲۸ ام مرداد ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۲:۴۸ قبل از ظهر به وقت تهران

انتقام‌ گیری عجیب مرد جوان از همسرش به خاطر به‌ اجرا گذاشتن مهریه

مردی جوان بعد از اینکه همسر سابقش مهریه خود را اجرا گذاشت، دست به انتقام‌گیری اینترنتی از او زد. زنی ۳۰ساله چند روز پیش به پلیس فتای استان اصفهان مراجعه و شکایتی را مطرح کرد مبنی‌بر اینکه فردی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر شخصی و خانوادگی او کرده است. بعد از طرح این شکایت بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. با انجام اقدامات فنی و تخصصی در فضای مجازی متهم به نام نادر که همسر سابق شاکی است، شناسایی و دستگیر شد.

انتقام‌ گیری عجیب مرد جوان از همسرش به خاطر به‌ اجرا گذاشتن مهریه

نادر در بازجویی‌ها به جرمش اقرار و انگیزه خود را اختلاف شدید و انتقام‌جویی بابت به‌اجرا‌گذاشتن مهریه و دیگر مطالبات قانونی همسر سابق خود عنوان کرد. سرهنگ مرتضوی، رئیس پلیس فتای اصفهان، درباره انتقام‌جویی در فضای مجازی گفت: ایجاد صفحات در شبکه‌های اجتماعی به نام دیگران با هدف انتقام‌گیری و بازی با آبروی افراد، گذاشتن مطالب موهن در پایگاه‌های اینترنتی با هدف هتاکی به افراد مختلف، انتشار اسرار شخصی و خانوادگی دیگران با انگیزه‌هایی انتقام و هتک حیثیت افراد، انتشار یا تحریف عکس‌های خصوصی دیگران، نشر اکاذیب و افترا در اینترنت با هدف تشویش اذهان عمومی و بدبین‌کردن افراد به یکدیگر و… تنها گوشه‌ای از اقدامات مجرمانه‌ای است که برخی افراد با انگیزه‌هایی همانند تفریح و انتقام و فرونشاندن عصبانیت و جلب توجه و باز‌کردن عقده‌های روحی و روانی در حوزه فضای مجازی مرتکب می‌شوند که متأسفانه آسیب‌های جبران‌ناپذیری را در‌پی دارد. در یک انتقام‌جویی اینترنتی دیگر خواستگار شکست‌خورده دختر جوان را هدف نیت مجرمانه خود قرار داد. این مرد جوان با ایجاد یک صفحه جعلی و قراردادن تصاویر شاکی در آن اقدام به اخاذی از دختر شیرازی کرده بود. دختری ۲۰ساله با مراجعه به پلیس فتای استان فارس در شکایتی گفت فردی ناشناس در فضای مجازی با ایجاد صفحه اینستاگرامی و درج شماره او در آن برای او و خانواده‌اش ایجاد مزاحمت کرده است. پس از طرح شکایت از‌سوی دختر جوان رسیدگى به این پرونده ‌به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت. با جمع‌آوری مدارک و مستندات پرونده ازسوی کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم به‌همراه ادوات هوشمند ارتکاب جرم دستگیر شد. متهم در ابتدا منکر جرمش شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات به‌دست‌آمده توسط کارشناسان این پلیس به ‌ناچار لب به اعتراف گشود. متهم در بازجویی‌ها دلیل ارتکاب این جرم را شنیدن جواب رد از شاکی اعلام کرد و گفت با دسترسی به تصاویر خصوصی دختر جوان و انتشار آن در فضای مجازی قصد انتقام‌جویی و بدنام‌کردن او را داشت.
سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتای استان فارس، در‌این‌باره گفت: کاربران فضای مجازی باید بدانند برابر قانون هرگونه توهین، اهانت یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران‌ناپذیری برای فرد به همراه دارد، بنابراین رعایت اخلاق در فضای سایبر و به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود./شرق

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.