جمعه , ۱۱ ام فروردین ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۷:۴۲ بعد از ظهر به وقت تهران

انتخاب لباس چقدر از عمر زنان را هدر می‌ دهد؟

یکی از شوخی‌های رایج با خانم‌ها که تقریبا در همه کشورهای جهان مصطلح است، زمان زیادی است که آن‌ها برای آماده شدن به منظور بیرون رفتن به خصوص اگر برای مهمانی یا جلسه مهمی باشد، اختصاص می‌دهند.

انتخاب لباس چقدر از عمر زنان را هدر می‌ دهد؟

یکی از گلایه‌های بعضی شوهرها هم از خانم‌شان، به همین موضوع ارتباط دارد.

در این بین، شاید باورتان نشود اما نتایج یک پژوهش جدید نشان داده است که خانم‌ها به‌طور متوسط حدود یک سال از عمرشان را به تصمیم‌گیری درباره این‌که چه لباسی بپوشند، می‌گذرانند یا به عبارتی دیگر برای انجام این کار، هدر می‌دهند!

 

دردسرهای «چی بپوشم؟»

بر اساس این تحقیقات که در لندن انجام شده، هر خانم به‌طور میانگین حدود ۲۸۷ روز از عمرش را در مقابل کمد لباسش می‌گذراند در حالی‌که به این فکر می‌کند که برای مهمانی یا محل کار، دورهمی دوستانه و … چه لباسی بپوشد؟

و از این جالب‌تر این است که این تحقیقات نشان داده خانم‌ها هر روز صبح حدود ۱۵دقیقه از وقت‌شان را درخصوص این‌که چه بپوشند، فکر می‌کنند آن هم در حالی که شب قبل به همین میزان درباره لباس‌های‌شان فکر کرده‌اند! همچنین و در بیشتر موارد دو لباس را انتخاب می‌کنند و بعد از پرو انتخاب نهایی را انجام می‌دهند.

نکته قابل توجه دیگر نتایج این پژوهش، آن‌جاست که خانم‌ها اگر قرار باشد شب به مهمانی بروند مدت زمان انتخاب لباس بیشتر و حدود ۲۰دقیقه است و اگر قرار باشد به سفر بروند، انتخاب لباس‌ها چیزی در حدود یک ساعت زمان می‌برد اما ماجرای سفر به همین‌جا ختم نمی‌شود و با وجود برنامه‌ریزی‌های انجام شده اما بیشتر خانم‌ها در سفر روزها حدود ۱۰دقیقه و عصرها نیز حدود۱۰ دقیقه درگیر انتخاب لباس خود هستند.

به همه این موارد باید حدود ۲۰دقیقه دیگر اضافه کرد تا خانم‌ها آماده خارج شدن از خانه شوند. نتایج این پژوهش به طور مفصل‌تر در سایت psychologytoday.com منتشر شده است.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *