امروز شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت 3:03 ب.ظ

الکل توزیعی با نام تجاری «پارس الکل» تقلبی و خطرناک است

کد خبر: 316779

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی: الکل با نام تجاری «پارس الکل» که به عنوان اتانول در استان پخش شده، طبق نظر بخش آنالیز این معاونت، تقلبی بوده و بسیار خطرناک است.

این الکل به عنوان اتانول ۹۶ درصد در استان عرضه شده ولی طبق آنالیز صورت گرفته، متانول خالص با درجه ۹۷.۱ بوده که نه تنها خاصیت ضدعفونی کنندگی ندارد بلکه با جذب از راه پوست باعث کوری و مرگ می‌شود.

فیلم/ دختر ۳ ساله ای که در زمان خاکسپاری زنده شد!
فیلم/ درگیری شدید لفظی سام درخشانی و نرگس محمدی در برزیل
تجاوز مرد ۴۰ ساله افغان به یک دختر بچه سه ساله +فیلم
نوجوان بودم که به طور اتفاقی متوجه شدم هر روز یک پسر غریبه از مدرسه تا منزل تعقیبم می کند!
یک زن مطلقه با پول هایش آشیانه کوچک مرا به هم ریخت!
نوعروس در رویای یک زندگی عاشقانه بود که به راز وحشتناکی پی برد!

 

پیش‌نویس خودکار

لذا بدینوسیله از همه شهروندان و هم میهنان عزیز تقاضا می‌شود جهت حفظ سلامت و ایمنی خود از هرگونه خرید و مصرف محصول مذکور اکیداً خودداری نموده و در صورت مشاهده محصول مذکور در سطح مراکز فروش نسبت به اطلاع رسانی از طریق شماره تلفن ۱۹۰ اقدام نمایند تا از سوی کارشناسان معاونت‌های غذا و دارو نسبت به جمع آوری از سطح عرضه اقدام گردد.

ضمنا با توجه به شرایط بحرانی ناشی از اپیدمی ویروس کرونا در سطح کشور و عرضه انواع محصولات تقلبی و غیرمجاز به عنوان ضدعفونی کننده در سطح مراکز عرضه، بدینوسیله از کلیه شهروندان عزیز تقاضا می‌گردد محلول‌های ضدعفونی کننده را صرفا از داروخانه تهیه فرمایند و از هرگونه خرید اینگونه محصولات از سایر مراکز و فروشگاه‌ها اکیدا خودداری نمایند.

طبق مقررات سازمان غذا و دارو عرضه اینگونه محصولات فقط در داروخانه مجاز می‌باشد.

 

دیگران چه می خوانند؟
پربیننده ترین مطالب
برچسب ها
نظر دهید!
کل نظرات : ۰
در صف بررسی : 0
انتشار یافته : ۰