امروز پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت 6:12 ب.ظ

اشتباه ورزشی بانوان در حرکت لیفت

کد خبر: 299257

ورزش کردن یکی از کارهایی است که اگر روزانه و مداوم آن را انجام دهید باعث به عقب افتادن علایم پیری و کاهش دردهای ناشی از کهولت سن خواهد شد.

jpgfile_20144_663707_636985832165943643.jpg

تحقیقات انجام شده بین زنانی که در سنین جوانی ورزش می‌کردند و زنانی که تحرک مداومی نداشتند نشان داد، دسته اول بیماری‌هایی نظیر پادرد، کمر درد و آرتروز را کمتر از دسته دوم زنان در میان‌سالی تجربه کرده‌اند اما نکته اصلی این جاست که ورزش کردن صرف مهم نیست و شما باید حرکت‌های ورزشی را به شکل درست انجام دهید زیرا انجام اشتباه این حرکت‌ها نتیجه عکس دارد و حتی ممکن است باعث بروز دردهای مزمن شود.

   اشتباهات دد لیفت یا کشش مرده

این حرکت یکی از حرکت‌های مورد علاقه‌ خانم‌ها محسوب می‌شود زیرا تقریبا روی تمام عضلات بدن به خصوص عضلات پشت، لگن و همسترینگ کار می‌کند. انجام درست و مداوم این حرکت حتی در کارهای روزمره‌تان هنگام برداشتن یا بلند کردن جسمی از زمین به شما کمک می‌کند.کسانی که این حرکت را اشتباه انجام می‌دهند، معمولا از گردن درد احساس ناراحتی می‌کنند؛ پس وضعیت گردن در دد لیفت مهم است. گردن شما نباید تحت کشش زیادی قرار گیرد. در این حرکت گردن باید بدون کشش یا تحت کشش ملایم باشد.

اما خطای دیگر دد لیفت خم شدن و برداشتن هالتر است. شما باید در حالت نشسته و با پشت صاف هالتر را بردارید خم شدن فقط سبب بروز درد کمر خواهد شد.

دیگران چه می خوانند؟
پربیننده ترین مطالب

برچسب ها
نظر دهید!
کل نظرات : ۰
در صف بررسی : 0
انتشار یافته : ۰