جمعه , ۴ ام اسفند ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۷ قبل از ظهر به وقت تهران

اروپایی هایی که ۷۰۰ سال پیش با شکنجه مرده اند! +عکس

دانشمندان با ازمایشات دی ان ای جسد کشف شده موفق به رازگشایی مرگ همراه با شکنجه شماری از مردمان ساکن اروپا شدند.

اروپایی هایی که ۷۰۰ سال پیش با شکنجه مرده اند! +عکس

به گزارش ایران آنلاین، دی ان ای این فرد – که با عنوان “مورد شماره ۹۵۸” شناخته می شود – یکی از ۴۰۰ اسکلت کاملی بود که در خلال سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ در زیر “مدرسه الهیات سنت جونز” در کمبریج لندن کشف شد. این مدرسه دینی در قرن ۱۳ میلادی به یک بیمارستان خیریه برای افراد فقیر و کم بضاعت تبدیل شده بود و جنازه مرده ها نیز در قبرستانی درست مجاور بیمارستان دفن می شده است.

 

بازسازی آناتومی بدن مورد شماره ۹۵۸ یکی از چندین موردی است که در طی یک پروژه تحقیقاتی جهت آشنایی بیشتر با فیزیولوژی مردم قرون وسطی به انجام رسیده است. او در هنگام مرگ حدود ۴۰ سال داشته و آثار باقی مانده بر بدن او نشان می دهد که زندگی پرمشقتی داشته است.

 

به طور قطع نمی توان در خصوص شغل این مرد اظهار نظر کرد؛ اما بیشتر احتمال آن وجود دارد که او یک کشاورز یا کارگر صنعتگر بوده باشد. ضمن این بررسی دندان های او نیز نشان می دهد که گوشت قرمز و ماهی عمده رژیم غذایی او را تشکیل می داده است.

 

نکته جالب دیگر در خصوص مورد شماره ۹۵۸ نحوه دفن آن است. او بر خلاف عرف معمول آن زمان با صورتی رو به زمین به خاک سپرده شده است. گرچه این مورد در قرون وسطا کاملاً بی سابقه نیست، اما موارد مشابه بسیار نادر هستند. دانشمندان هنوز هیچ دلیل محکمی برای این نحوه دفن مردگان در اروپای صده های میانی یافت نشده است.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *