ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 101287

نیروهای نظام سوریه و هم‌پیمانانشان روز یکشنبه توانستند سه محله جدید در شرق حلب را تحت کنترل خود درآورند.

www.dustaan.com ارتش سوریه ۳ منطقه جدید در شرق حلب را به کنترل خود دراورد

نیروهای نظام سوریه و هم‌پیمانانشان روز یکشنبه توانستند سه محله جدید در شرق حلب را تحت کنترل خود درآورند این در حالی است که آنها پیشتر محله “مساکن هنانو” را در این منطقه تحت تسلط خود درآورده بودند.

به گزارش روزنامه مستقل رای الیوم، رامی عبدالرحمان، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه اظهار داشت که نیروهای سوریه و هم‌پیمانانشان توانستند دو محله بعیدین و جبل بدرو در همجواری محله “مساکن هنانو”، بزرگترین محله تحت کنترل مخالفان مسلح در شرق حلب را تحت کنترل خود بگیرند.

نیروهای نظام سوریه وارد درگیری‌های شدید در محله استراتژیک الصاخور شده‌ و این گونه خبر می‌رسد که این محله را نیز تحت کنترل خود دارند. استراتژیک بودن این محله به این لحاظ است که تسلط بر این محله محله‌های شرقی حلب را به دو بخش تقسیم می‌کند.

 

تسلط نظام سوریه این چهار محله در ۲۴ ساعت گذشته در چارچوب عملیاتی است که اواسط ماه میلادی کنونی آغاز کرد تا محله‌های شرق حلب را از مخالفان مسلح پس بگیرد.

 

عبدالرحمان تاکید کرد: پیشرفت سریع در نتیجه طرح نظامی ارتش سوریه و گشودن جبهه‌های جدید در آن واحد است.

 

همزمان با این پیشروی نیروهای کرد نیز توانستند بخشی از محله بستان باشا را که تحت کنترل مخالفان مسلح بود و محله الهلک را نیز در کنترل بگیرند. این دو منطقه مجاور محله الشیخ مقصود هستند که اکثر ساکنانش کُردند.

 

به گفته دیده‌بان حقوق بشر سوریه، نیروهای کرد از درگیری‌ها در الشیخ مقصود که مخالفان به راه انداخته‌اند، سوء‌استفاده کرده و این دو محله را تحت کنترل گرفتند.

 

تحلیل‌گران می‌گویند، عملیات حلب شبیه به جنگ سرنوشت‌ساز است و روند جنگ را تعیین خواهد کرد.

 

این در حالی است که ۱۰ هزار تن از ساکنان شرق حلب به سمت محله‌های تحت کنترل نظام سوریه گریخته‌اند و محله الشیخ مقصود تحت کنترل کردها درآمده است.

 

دیده بان حقوق بشر سوریه گفت:‌ ۱۰ هزار تن از غیرنظامیان از شرق حلب شب‌های گذشته گریخته‌اند که دست کم ۶۰۰۰ تن به سمت محله الشیخ مقصود رفته و بقیه به مناطق تحت کنترل ارتش سوریه در حلب عزیمت‌ کرده‌اند.

 

در واکنش به حملات نظامی ارتش سوریه و هم‌پیمانانش در شهر حلب یک مقام امنیتی در اتاق عملیات مشترک در حلب گفت: همانطور که به ساکنان حلب وعده دادیم همه آنها در نهایت عزت به آغوش وطن باز می‌گردند و دیگر به عنوان سپر انسانی در دست گروه‌های تکفیری نخواهند بود.

 

وی گفت: اخیرا شاهد پیروزی‌های ارتش سوریه هستیم و تاکید ما بر آزادسازی مناطق باقی مانده حلب است و هنوز فرصت برای دستیابی به صلح با کسانی که خواهان خروج از حلب هستند، وجود دارد.

 

وی خاطر نشان کرد: ارتش سوریه متعهد به ماموریت خود در قبال ساکنان حلب و تمام خاک سوریه است.

 

این مقام سوری تصریح کرد: کسانی که تصور می‌کنند که لحظه ای ارتش و هم‌پیمانانش از هدفشان یعنی آزادسازی کامل حلب چشم پوشیده‌اند سخت در اشتباه خواهند بود. آنها هرگز ۲۰۰ هزار شهروند سوری را به عنوان گروگان در دست تروریست‌ها باقی نخواهند گذاشت.پربیننده ها
مرجع : خبرگزاری ایسنا

مجله خبری دوستان : انتشار مطالب و اخبار تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۰

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.