یکشنبه , ۴ ام آبان ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۱:۳۷ بعد از ظهر به وقت تهران

ارتش آزاد سوریه: به جمهوری آذربایجان نیرو اعزام کردیم!

درگیری‌ها میان جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان، سه شنبه برای سومین روز پیاپی ادامه پیدا کرد.

شمار رسمی مجموع تلفات جنگ در این منطقه از جنوب قفقاز به ۹۵ نفر رسیده است، هر چند احتمال می‌رود تعداد قربانیان فراتر از این آمار باشد. تاکنون ده ها تانک و خودروی زرهی و هواپیمای بدون سرنشین هم منهدم شده اند.

ارتش آزاد سوریه: به جمهوری آذربایجان نیرو اعزام کردیم!

گزارش‌ها از کشته شدن نیروهای نظامی و غیرنظامیان در درگیری‌های اخیر در شرایطی مخابره می‌شود که ژنرال حاجی زید عبیدی از فرماندهان ارتش آزاد سوریه به شبکه «روداو» گفت که سازمان وی برای جنگ در قره باغ کوهستانی نیروهایی به منطقه اعزام کرده است. به گفته وی شرایط مالی بد این نیروها مشوق مهمی برای اعزام شدن به این جنگ است.

به اعتراف عبیدی ، این نیروها به دلیل داشتن اهداف مشترک با ترکیه، حاضر هستند در هر منطقه ای که ارتش ترکیه بخواهد، بجنگند! پیش از این نیز بسیاری از رسانه ها خبر دادند که با هدایت برخی سرویس های اطلاعاتی خارجی و با هدف ناامن سازی این منطقه طرح انتقال جنگجویان تروریست خارجی از جمله جبهه النصره و پ .ک. ک  به این منطقه در حال پیگیری است که هدف اصلی آن با توجه به کاهش درگیری در سوریه،انتقال میدان درگیری ها به این منطقه است.به نوشته کانال اخبارسوریه،به گفته «مزاحم سلوم» سخنگوی سابق یکی از گروه های مسلح سوری که توسط آمریکایی ها آموزش دیده بود ،حدود ۱۰ روز پیش یعنی اواخر شهریور ، اولین گروه از ارتش آزاد سوریه برای شرکت در عملیات تهاجمی برنامه ریزی شده علیه ارمنستان و قره باغ کوهستانی، در باکو فرود آمدند.

فرماندهان شان به آن ها گفته بودند که در حال بستن قراردادهای حفاظت از پایگاه های نظامی در خط مقدم و حفاظت از تأسیسات گازی هستند.دستمزدهای این افراد با معیارهای سوریه قابل توجه بود. آن ها ماهانه مبلغی حدود۱۰ تا ۱۲ هزار لیر دریافت می کنند. یکی از اولین واحدهایی که به منطقه حرکت کرده گروه «سپاه شام» یا همان «فیلق الشام» بود. گروه دوم تیپ «سلطان مراد» از ارتش آزاد سوریه است. پیش بینی می شود تیپ سلطان مراد حدود ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ شبه نظامی برای اعزام آماده کرده باشد. گفته می شود که یکی از فرماندهان مهم ارتش آزاد سوریه به نام «ابوفرقان» که به صورت مستقیم زیر نظر میت ترکیه فعالیت می‌کند، از لیبی به قره باغ منتقل شده است. بدیهی است که ورود عناصر و گروه های تروریستی با نظارت دستگاه های اطلاعاتی خارجی نتایج غیر قابل جبرانی در پی خواهد داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *