یکشنبه , ۲۲ ام فروردین ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۳:۰۷ قبل از ظهر به وقت تهران

ادعای بی گناهی یک قاتل: من اشتباهی ام!

پسر جوان که طی درگیری دسته جمعی دوستش را کشته بود،دیروز در دادگاه ادعا کرد اشتباهی بازداشت شده است.

پیش‌نویس خودکار

رسیدگی به این پرونده از تابستان سال ۹۶ به دنبال درگیری دسته جمعی داخل پارکی در کیانشهر آغاز شد.
در این دوئل مرگبار پسر ۲۴ ساله ای به نام عادل کشته شده بود. پلیس به تحقیق پرداخت و شاهدان، عامل جنایت را دوست صمیمی عادل به نام نریمان معرفی کردند. وی بازداشت شد اما ادعا کرد بی گناه است.
وی دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. در ابتدای جلسه اولیای دم برای وی حکم قصاص خواستند.
سپس متهم گفت: آن روز من در خانه تنها بودم و مادر و خواهرم به همراه عمه ام به پارک سر خیابان رفته بودند که دوستم با من تماس گرفت و گفت عادل در پارک مادر و خواهرم را با شیشه شکسته تهدید کرده است . من که از شنیدن این حرف عصبانی شده بودم چاقوی آشپزخانه را برداشتم و با موتور مقابل خانه عادل رفتم .
خواهر عادل به من گفت بهتر است تا درگیری بالا نگرفته آن جا را ترک کنم اما همان موقع شوهر خواهر عادل سر رسید و به من فحاشی کرد. دوستان عادل نیز به سمتم حمله کردند. شوهرخواهر عادل با مشت به سرم کوبید که زمین افتادم و چاقو از دستم رها شد.
من همان موقع سوار موتور دوستم شدم و به خانه برگشتم، اما صبح روز بعد به اتهام قتل عادل بازداشت شدم.
وی ادامه داد: شرکت کنندگان در دعوا چاقوی مرا به عنوان آلت قتاله به پلیس ارائه کرده بودند. در حالی که روی چاقوی من اثری از خون وجود نداشت.پزشکی‌قانونی نیز در گزارشی اعلام کرده عادل با چاقوی دو لبه کشته شده است اما چاقویی که همراهم بود چاقوی آشپزخانه بود .
وی گفت: عادل دوست صمیمی ام بود و من هیچ خصومتی با او نداشتم .من به اشتباه در این ماجرا بازداشت شده ام و بی گناهم.
سپس هفت متهم دیگر که همگی با قرار وثیقه آزاد بودند ، یک به یک در جایگاه ویژه ایستادند و به اتهام شرکت در نزاع دسته‌جمعی منجر به قتل از خود دفاع کردند .
بنابراین گزارش، در پایان قضات وارد شور شدند تا برای این پرونده رای صادر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *