یکشنبه , ۶ ام فروردین ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۹:۲۶ بعد از ظهر به وقت تهران

اخاذی از زنان متاهل!

IMAGE635196044224177386جوان شیادی که با تهدید از زنان متاهل اخاذی می کرد در شهرستان تربت حیدریه خراسان رضوی دستگیر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ محمد امین شاهرخی فرمانده انتظامی شهرستان تربت حیدریه گفت: روز گذشته زنی که از وحشت برافروخته بود با مراجعه به کلانتری ۱۱ فردوسی شمالی شهرستان تربت حیدریه بیان داشت که مورد تهدید فردی شیاد واقع شده است.

وی افزود: شاکی در تشریح ماجرا عنوان کرد، چندی قبل جوانی ناشناس به تلفن همراه من تماس گرفت و به من اظهار علاقه کرد و علیرغم جواب رد از سوی من هر روز به من پیام های عاشقانه می داد ولی من پاسخی به او نمی دادم تا اینکه این اواخر از من خواست جواهرات و پول های نقدم را به او بدهم در غیر اینصورت با تماس به شوهرم خواهد گفت که با من رابطه نامشروع داشته و چون من دارای دو فرزند می باشم و بیم از این دارم که شوهرم تحت تاثیر گفته های این جوان شیاد قرار گیرد و زندگی ام از هم بپاشد به کلانتری آمدم و از شما استمداد می طلبم.

شروع تحقیقات پلیس
فرمانده انتظامی شهرستان تربت حیدریه اظهار کرد: با توجه به مرجوعه قضایی و اظهارات شاکیه و شکایت سه نفر خانم دیگر با همین عنوان و با عنایت به اهمیت موضوع، پرونده به دایره اطلاعات کلانتری ۱۱ ابلاغ تا موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

نتیجه تحقیقات صحت اظهارات شاکیان را تایید کرده و مشخص شد فرد مذکور از نجابت شاکیان سوء استفاده کرده و با تهدید فروپاشی زندگی شان از آنها اخاذی کرده است.

دستگیری متهم
سرهنگ شاهرخی گفت: شاکی طی تماسی با متهم قراری جهت تحویل جواهرات خود گذاشت، اما اخاذ که فردی مکار بود محل قرار را در یکی از نقاط خلوت شهر که محیطی باز بوده و متأسفانه تا شعاع چند صد متری غیر قابل پوشش امنیتی بود، تعیین کرد.

وی افزود: ماموران دایره اطلاعات با همراهی شاکی و همسر وی در محل قرار حاضر شدند و بعد از اینکه متهم با موتور در صحنه حضور پیدا کرد در اقدام ضربتی توسط پلیس دستگیر شد.

اعتراف به بزه ارتکابی
سرهنگ شاهرخی اظهار کرد: با انتقال متهم به کلانتری و مواجه وی با شواهد و ادله ارائه شده، نامبرده به بزه ارتکابی اعتراف و بیان کرد که در تماس اتفاقی با تلفن همراه شهروندان در صورتی که خانمی پاسخگو تلفن بوده پس از اطمینان از تاهل وی با تهدید از او اخاذی می کرده و تاکنون توانسته به این روش از پنج نفر اخاذی کند.

وی افزود: طعمه های مورد نظر متهم به واسطه حفظ آبرو و جلوگیری از فروپاشی زندگی شان خواسته های متهم را برآورده می کردند.

نتیجه رسیدگی
فرمانده انتظامی شهرستان تربت حیدریه گفت: در بررسی سوابق متهم مشخص شد نامبرده یک بار تحمل زندان را به واسطه سرقت در پرونده کیفری خود دارد که پرونده وی پس از تکمیل تحویل مراجع قضایی و متهم روانه زندان شد.

هشدارهای انتظامی
سرهنگ شاهرخی در پایان خاطر نشان کرد: افراد سودجو با سوءاستفاده از نجابت افراد و سکوت آنها به منظور حفظ آبرو و قوام زندگی، خواسته های نامشروع خود را با تهدید و اجبار تحمیل کرده و به علت عدم شکایت از سوی آنها گاهاً در رسیدن به اهداف خود موفق بوده اند که می طلبد شهروندان عزیز به محض مواجه با چنین مواردی مراتب را سریعاً به پلیس با شماره ۱۱۰ اطلاع دهند.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *