پنجشنبه , ۱۸ ام خرداد ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۱:۵۶ قبل از ظهر به وقت تهران

اجرای حکم قصاص برای مردی که همسر دومش را کشته بود

حکم مردی که به جرم قتل همسر دومش به قصاص محکوم شده بود اجرا شد.

اجرای حکم قصاص برای مردی که همسر دومش را کشته بود

به گزارش خبرنگار شرق، این پرونده از روز ۱۱ خرداد سال ۹۲ و زمانی تشکیل شد که مردی با اورژانس تهران تماس گرفت و از بدحالی همسرش خبر داد.

زمانی‌که تکنیسین‌های اورژانس در محل حضور یافتند این مرد گفت: صبح که از خواب بیدار شدم دیدم همسرم جلوی آشپزخانه نقش بر زمین شده است. هر چه صدایش زدم جواب نداد به همین دلیل با اورژانس تماس گرفتم.
امدادگران زن ۳۰ ساله را به بیمارستان منتقل کردند اما پزشکان گفتند این زن جانش را از دست داده است. پس از آن موضوع به بازپرس ویژه قتل تهران اطلاع داده و تحقیقات قضائی-پلیسی آغاز شد. مرد جوان در توضیحاتی که داد همان اظهارات اولیه‌اش را تکرار کرد. از سویی پزشکی قانونی اعلام کرد این زن به دلیل نارسایی تنفسی فوت شده است. بازپرس جنایی در ادامه دستور بررسی علت اصلی مرگ از سوی کمیسیون پزشکی قانونی را نیز صادر کرد. کمیسیون سه نفره کارشناسان پزشکی قانونی پس از تشکیل جلسه و بررسی‌های لازم علت مرگ را نارسایی تنفسی متعاقب خفگی ناشی از انسداد مجاری هوایی خارجی و فوقانی اعلام کردند.
این در حالی بود که دور دهان و بینی متوفی آثار کبودی نیز وجود داشت. این نشانه‌ها باعث شد والدین مقتول دامادشان را قاتل بدانند و با طرح شکایتی خواستار پیگرد قضائی او شوند. کارآگاهان جنایی در جریان تحقیقات پی بردند متهم مردی تحصیل‌کرده است که مدتی در اروپا زندگی کرده و در ایران نیز در یک شرکت خودروسازی سمت مدیریتی داشته است. همچنین مشخص شد او از همسر اولش با وجود داشتن فرزند جدا شده است.
همسر اول این مرد مورد بازجویی قرار گرفت و گفت: ما سال ۷۹ از هم جدا شدیم و شوهر سابقم سال ۸۴ دوباره ازدواج کرد. زمانی هم که همسرش بودم سر موضوعی دعوایمان شد و او قصد خفه‌کردن مرا داشت که نجات یافتم. در ادامه تحقیقات متهم برای تعیین سلامت روانی به پزشکی قانونی فرستاده شد اما پزشکان سلامت روانی وی را تأیید کردند. در حالی‌که مدارک تکمیل شده بود پرونده متهم برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و او بعد از اینکه دفاعیات خود را در دادگاه مطرح کرد با توجه به درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شد. این رأی مورد اعتراض متهم قرار گرفت و او ادعا کرد قتل همسرش ارتباطی به او ندارد. اعتراض مرد جوان مورد پذیرش دیوان‌عالی کشور قرار نگرفت و حکم قصاص تأیید شد. پس از آن وکلای متهم خواستار اعاده دادرسی و محاکمه دوباره موکل‌شان شدند اما این تلاش‌ها نیز مرد جوان را از چوبه دار دور نکرد و نام متهم در فهرست اعدامیان قرار داشت تا اینکه بالاخره
این حکم اجرا شد.

۲/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *