کد خبر: 41074تاریخ انتشار : ۲۲:۵۷:۵۶ - یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۴

مجله انلاین دوستان :  پدیده‌ی بسیار عجیبی همه ساله در شهر یورو (Yoro) هندوراس اتفاق می افتد ،که بارش ماهی از آسمان یا “Lluvia de Peces” نامیده می شود. این پدیده ،به این گونه است که دوبار درسال ،به طور معمول در ماه می یا ژوئن (اردیبهشت یا خرداد) ،پس از رعد و برق و توفان شدید ،به مدت ۲ ساعت یا بیشتر، هزاران ماهی از آسمان بر روی خیابان های شهر می بارد.

در برخی مواقع حیوانات به صورت زنده فرود می‌آیند، گاهی مرده و تکه تکه شده هستند و گاهی نیز یخ زده و حتی محصور شده در قالب‌های یخی ،از آسمان فرو می‌ریزند. بارش حیواناتی نظیر ماهی، قورباغه، مار و سایر حیوانات دریایی در طی قرون گذشته گزارش شده است.محققان ،پس از بررسی‌های صورت گرفته دریافتند ،ماهی‌هایی که از آسمان هندوراس به زمین می بارد، با نوع ماهی‌هایی که در آب های مجاور این منطقه یافت می شود،متفاوت است.

علمی ترین و ساده ترین توضیح برای این پدیده «تنوره دریایی» است. تنوره های دریایی در حقیقت گردبادهای کوچکی هستند که بر روی دریاها و اقیانوس ها ایجاد می شوند. تنوره های دریایی توانایی آن را دارند که آبزیان کوچک و در برخی موارد آبزیان غول پیکر را از درون آب بیرون بکشند و در جایی دورتر آن ها را رها کنند. به خاطر این که بیشتر حیوانات این باران ها، موجودات آبزی هستند، این نظریه منطقی به نظر می رسد.

www.dustaan.com اتفاقی باور نکردنی/ بارش ماهی از اسمان!

اتفاقی باور نکردنی/ بارش ماهی از اسمان!

www.dustaan.com اتفاقی باور نکردنی/ بارش ماهی از اسمان!

اتفاقی باور نکردنی/ بارش ماهی از اسمان!

www.dustaan.com اتفاقی باور نکردنی/ بارش ماهی از اسمان!

اتفاقی باور نکردنی/ بارش ماهی از اسمان!پربیننده هابه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۱
  1. عليرضا گفت:

    گوشه ای ازقدرت خداوند(دومینوی خداوندقهار)

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.