ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 221777

یافته های جدید دانشمندان نشان می دهد ، که روغن ماهی در درمان خشکی چشم بی‌تاثیر است.

www.dustaan.com آیا روغن ماهی تاثیری در درمان خشکی چشم دارد؟

به گزارش ایسنا، پیش از این متخصصان سلامت امیدوار بودند که بتوانند با کمک اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در مکمل‌های روغن ماهی مشکلات ناشی از خشکی چشم مزمن را برطرف کنند اما بررسی‌های جدید حاکی از بی‌تاثیر بودن این مکمل‌ها در درمان این مشکل است.

یکی از متخصصان ارشد این مطالعه از دانشگاه پنسیلوانیا گفت: برخلاف باوری که از سال‌ها قبل وجود داشته مکمل‌های امگا ۳ نسبت به شبه‌داروها در کاهش علائم خشکی چشم تاثیر بهتری ندارند.

متخصصان اظهار داشتند: در بسیاری از بیماران دریافت مکمل‌های امگا ۳ موجب بهبود چشمگیر در علائم بیماری‌شان شد اما در بسیاری دیگر از بیماران نیز که از شبه داروها مصرف کرده بودند این بهبود مشاهده شد.

خشکی چشم مشکل شایعی است که تقریبا همه افراد در طول زندگی‌شان آن را تجربه می‌کنند. در بسیاری از افراد این مشکل به خودی خود یا با استفاده از اشک‌های مصنوعی قابل درمان است. هرچند در بسیاری از افراد دوره درمان ساده نیست و زندگی‌شان شدیدا تحت تاثیر این بیماری قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، بسیاری از مبتلایان به عارضه خشکی چشم با وجود نبود تحقیقات کافی در مورد تاثیرگذاری مکمل روغن ماهی در درمان این مشکل به مصرف آن اقدام می‌کنند. هرچند، محققان در بررسی‌های بیشتر دریافتند قرص‌های روغن ماهی نسبت به شبه‌داروی حاوی روغن زیتون در کاهش علائم بیماری خشکی چشم برتری ندارد.

روغن ماهی روغن به دست آمده از بافت‌های ماهی روغنی است. روغن‌های ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ ایکوزاپنتانوییک اسید و دوکوزاهگزانوئیک اسید، پیش‌سازهای ایکوزانوئیدهای خاصی است که به کاهش التهاب در بدن، و دیگر خواص درمانی شناخته شده است.

اطلاعات غذایی /
مقدار در هر
(انرژی (کیلوکالری ۹۰۲
چربی کل ۱۰۰ g
چربی اشباع ۲۱ g
چربی چنداشباع‌نشده ۱۶ g
چربی تک‌اشباع‌نشده ۵۷ g
کلسترول ۷۶۶ mg
سدیم ۰ mg
کربوهیدرات کل ۰ g
فیبر غذایی ۰ g
پروتئین ۰ g
ویتامین آ ۰ IU ویتامین ث ۰ mg
کلسیم ۰ mg آهن ۰ mg
ویتامین ب۶ ۰ mg ویتامین ب۱۲ ۰ µg
منیزیم ۰ mg
0/5 ( 0 نظر )پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
  تلگرام لینکداین توئیتر پینترست واتس آپ کلوب فیسبوکــ فیسنما

تگ ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.