سه شنبه , ۱۴ ام تیر ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۹:۱۱ بعد از ظهر به وقت تهران

آمار سرشماری اینترنتی به ۳٫۶ میلیون خانوار رسید

شمار خانوارهای ایرانی که تا ساعت ۶ عصر امروز (سه شنبه) ثبت نام اینترنتی کرده اند به سه میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار رسید.

رئیس مرکز آمار ایران گفت: شمار خانوارهای ایرانی که تا ساعت ۶ عصر امروز (سه شنبه) ثبت نام اینترنتی کرده اند به سه میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار رسید.

آمار سرشماری اینترنتی به ۳٫۶ میلیون خانوار رسیدامیدعلی پارسا عصر امروز در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، شمار جمعیت ثبت نام شده تا این ساعت را ۱۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تن اعلام کرد.
وی افزود: تاکنون استان های بوشهر، خراسان جنوبی، یزد، هرمزگان،کردستان و لرستان بیشترین مشارکت را در سرشماری اینترنتی داشته اند.
رئیس مرکز آمار ایران همچنین گفت: چهارمین مرحله قرعه کشی برای جایزه ۱۰ میلیون ریالی دیروز(دوشنبه) برگزار شد و ۱۰۰ نفر از خانوارهای دیگر انتخاب شدند که از طریق پیامک ۳۰۰۰۰۰ به آنها اطلاع رسانی خواهد شد.
وی یادآور شد: در روزهای تاسوعا و عاشورا نیز وبگاه سرشماری مرکز آمار ایران باز است و شهروندان می توانند در آن ثبت نام کنند.
پارسا یادآورشد: هدف گذاری انجام شده برای ثبت نام اینترنتی خانوارهای ایرانی در این مرحله، هشت میلیون و ٨٨١ خانوار و سهم هر استان نیز تعیین شده است.
به گزارش ایرنا، سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن تا ۲۴ مهرماه جاری در کشور ادامه دارد و چنانچه ۳۵ درصد مردم در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، جمهوری اسلامی ایران در شمار کشورهای توسعه یافته به لحاظ آماری قرار می گیرد.
براساس برنامه ریزی مرکز آمار، از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان ماه هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش حضوری با تبلت انجام می شود.
مرکز آمار اعلام کرده است خانوارها پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ و هنگام مراجعه مامور سرشماری به در منزل آن را ارائه کنند تا دیگر به سرشماری حضوری نیازی نداشته باشند.
به گفته مسئولان مرکز آمار ایران، یک هزار تن از افرادی که در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند با قرعه کشی از جایزه ۱۰ میلیون ریالی برخوردار می شوند.
خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir ثبت کنند.
براساس پیش بینی انجام شده، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دی ماه سال جاری و نتایج تفصیلی آن مردادماه ۱۳۹۶ منتشر می شود.
هفتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در روزهای دوم تا بیست و دوم آبان ماه سال ۱۳۹۰ با بسیج نزدیک به ۱۱۴ هزار مامور آمارگیر و نیروهای ستادی و پشتیبانی آموزش دیده در ۳۱ استان برای یک هزار و ۱۳۹ شهر و ۹۶ هزار و ۵۴۹ آبادی کشور انجام شد.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.