شنبه , ۱۸ ام اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۰:۱۲ قبل از ظهر به وقت تهران

آزادی ۳ متهم به قتل بعد از ۳۶ سال تحمل زندان!

سه مرد سیاه پوست که سال ۱۹۸۳ به اتهام قتل به زندان محکوم شده بودند، امروز سه شنبه پنجم آذر پس از ۳۶ سال، تبرئه و آزاد شدند. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه نیویورک تایمز، سه مرد سیاه‌پوست که به اشتباه از سال ۱۹۸۳ در آمریکا زندانی بودند، دیروز طبق دستور دستگاه قضایی آزاد شدند.

آزادی 3 متهم به قتل بعد از ۳۶ سال تحمل زندان!

این سه مرد که در سال ۱۹۸۳ و در زمان اجرای حکم، نوجوان بودند، به قتل پسر بچه ای ۱۴ ساله متهم شدند. اکنون بعد از ۳۶ سال، دادستان های آمریکا به اشتباه بودن حکم اعلام شده اذعان و اعلام کردند که این سه مرد بی گناه هستند و فرد دیگری قاتل است.
«آلفرد چستنات، رنسوم واتکینز و آندرو اشتوارت» که هر کدام حدود ۵۰ سال سن دارند و ۳۶ سال از عمر خود را در پشت میله های زندان سپری کرده اند، پس از آزادی از زندان در گفت وگو با خبرنگاران اعلام کردند که در این سال ها بارها تأکید کردند که بی گناه هستند اما هیچ مرجع قضایی به سخنان آن ها گوش نداده است.
سال گذشته نیز بی‌گناهی «لامونته مکینتایر» سیاه پوست آمریکایی که ۲۳ سال پیش به اشتباه به اتهام ارتکاب دو فقره قتل زندانی شده بود، اثبات و از زندان آزاد شد.
بی گناهی این شهروند ۴۱ ساله ایالت کانزاس ایالات متحده که به اتهام ارتکاب قتل، به تحمل دو بار حبس ابد محکوم شده بود، پس از گذراندن بیش از نیمی از عمر خود پشت میله های زندان، در دادگاه اثبات شد.
مکینتایر در سن ۱۷ سالگی با شهادت یک شاهد که بعداً حرف خود را پس گرفت، محکوم شد اما دادستان ها در همان هنگام نیز نتوانستند شواهد فیزیکی یا انگیزه ای برای اقدام به این قتل ها در سال ۱۹۹۴، ارائه دهند.
این نخستین بار نیست که بی گناهی شهروندان ایالات متحده پس از محکومیت به تحمل مجازات های سنگین در دادگاه های این کشور، اثبات شده و مقامات قضایی وادار به آزاد کردن آن ها می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *