کد خبر: 233648تاریخ انتشار : ۱۱:۳۵:۴۹ - جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

ایرنا نوشت: رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران گفت: کیفرخواست ١٢ پرونده املاک نجومی صادر و این پرونده ها برای رسیدگی به دادگاه کارکنان دولت ارجاع شده است.

عباس پوریانی  درباره آخرین وضعیت پرونده املاک نجومی افزود: اکنون ۱۲ پرونده راجع به املاک نجومی با صدور کیفر خواست به مجتمع قضایی کارکنان دولت ارجاع شده که این پرونده ‌ها هنوز منجر به صدور رای نشده است و در حال رسیدگی در این دادگاه است.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه نخستین وقت رسیدگی به پرونده املاک نجومی سی ام اردیبهشت تعیین شده بود، ابراز امیدواری کرد این پرونده ‌ها به نحو احسن رسیدگی و رای قاطع برای آنها صادر شود.
به گفته وی، همچنین تعدادی از پرونده‌ ها هنوز در مرحله تحقیقات مقدماتی در دادسرا است و چنانچه اتهامی متوجه متهم یا متهمان باشد پرونده با صدور کیفر خواست به محاکم ارسال خواهد شد و در صورت نبود مستندات لازم ممکن است در مورد برخی از آنها قرار منع تعقیب صادر شود.
پوریانی در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده حقوق‌ های نجومی تصریح کرد: تاکنون ۴۲ پرونده حقوق های نجومی با صدور کیفرخواست به مجمتع قضایی کارکنان دولت ارسال شده است.
وی ادامه داد: از این تعداد پرونده ۲۱ فقره منجر به صدور رای شده است که ۱۵ نفر محکوم شدند و برای ۶ نفر حکم برائت صادر شده است.
رئیس کل محاکم تهران خاطر نشان کرد: برخی از این افراد به رد مال، مجازات حبس و جزای نقدی و برخی هم به مجازات تا پنج سال حبس محکوم شدند.


پربیننده ترین مطالب روزبه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.