شنبه , 6 ام آذر ماه سال 1400 ساعت 5:32 قبل از ظهر به وقت تهران

آثار اصغر فرهادی در میان ۱۰۰ فیلم معمایی برتر تاریخ

سایت داده پردازی استکر، وب سایتی است که با تحلیل اطلاعات و بررسی آماری، به ارائه تحلیل هایی درباره مسائل دنیای ورزش، تاریخ، سرگرمی و اقتصاد می پردازد.

پیش‌نویس خودکار

به گزارش سینمادیلی در یکی از آخرین تحلیل های این وبسایت فهرستی از صد فیلم معمایی برتر تاریخ بر اساس امتیاز IMDB و امتیازات منتقدان در Metacritic ارائه شده که سه اثر از اصغرفرهادی هم در این لیست حضور دارد.
شرط حضور در این لیست داشتن عنوان ژانر «معمایی» در ژانرشناسی فیلم در IMDB، داشتن حداقل ۲۵۰۰ رای در این سایت و داشتن امتیاز Metacritic بوده است.

اصغر فرهادی با سه فیلم در این لیست حضور دارد، «چهارشنبه سوری» در جایگاه پنجاه و هشتم، «گذشته» در جایگاه چهل و چهارم، و «درباره الی» در جایگاه بیست و ششم این لیست قرار گرفت.

«پنجره عقبی» و «سرگیجه» آلفرد هیچکاک، «همشهری کین» اورسن ولز، «روانی» آلفرد هیچکاک، «شهر اشباح» هایائو میازاکی، «سه رنگ: قرمز» کریشتوف کیشلوفسکی «شمال از شمال غربی» آلفرد هیچکاک، ، «راشومون» آکیرا کوروساوا، «مرد سوم» کارول رید و «غرامت مضاعف» به ترتیب ده فیلم برتر این لیست هستند و آلفرد هیچکاک با داشتن ۸ فیلم در این لیست بهترین کارگردان آثار معمایی تاریخ است.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *