کد خبر: 3258تاریخ انتشار : ۱۱:۱۳:۳۸ - پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۲
www.dustaan.com یک روش عجیب اما بسیار مفید برای درمان جوش صورت

یک روش عجیب اما بسیار مفید برای درمان جوش صورت

پزشکان به عنوان یک راه حل خلاقانه استفاده از خمیر دندان را برای درمان جوش‌ها و”آکنه‌های پوستی” به افراد توصیه می‌کنند. گفتنی است، دانشمندان علت این استفاده از خمیر دندان را وجود مواد ضد باکتری و ضد عفونی کننده در ساختار خمیر دندان‌ها می‌دانند که می‌تواند برای ضدعفونی کردن جوش‌های پوستی نیز به کار رود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، در انتخاب خمیر دندان برای درمان آکنه‌ها افراد نباید از خمیر دندان‌های رنگی دارای رنگ‌های قرمز، آبی و یا سبز استفاده کنند، زیرا می‌تواند باعث خشک شدن پوست شود. در عوض استفاده از خمیر دندان‌های تمام سفید و نه البته سفید کننده برای درمان توصیه می‌شود.

خمیر دندان‌های سفید کننده به دلیل مواد ترکیبی در ساختار آن‌ها می‌توانند سبب سوزانده شدن پوست شود. همچنین خمیر دندان‌هایی با میزان فلوراید کم برای درمان پوستی توصیه می‌شود زیرا حساسیت به فلوراید در برخی افراد می‌تواند سبب آسیب به پوست شود.

طریق استفاده از این روش به این صورت است که ابتدا پوست شسته شود و خشک شده و آن‌گاه خمیر دندان در نواحی مورد نظر به طور یکسان پخش می‌شود. پس از خشک شدن صورت به وسیله‌ی آب ولرم شسته و آبکشی می‌شود.

خمیر دندان مورد استفاده در این روش نباید برای شستشوی دهان مورد استفاده قرار بگیرد و باید انحصاری برای این درمان باشد. این درمان تا به حال در صورت درست انجام شدن سبب ایجاد عوارض ناخواسته در افراد نشده است.

باشگاه خبرنگاران


پربیننده ترین مطالب روز


https://www.dustaan.com/?p=3258به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها


انتشار یافته : 0