کد خبر: 4650تاریخ انتشار : ۱۸:۴۱:۲۴ - چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۲

مجله انلاین دوستان : این صحنه‌های خشن همه بیانگر فضای یک مراسم سنتی است که هر سال در آستانه سال نو چینی در این کشور برگزار می‌شود.

ساکنان روستای دورافتاده «تیانتو» در منطقه «گوانگشی» یک سنت 500 ساله دارند که در آن اسب‌های نر را برای به دست آوردن یک اسب ماده به جان هم می‌اندازند. این تنها روش جشن گرفتن سال نو چینی در این منطقه است.

«پن جیان مینگ»، یکی از ساکنان این روستا که اسب سیاهش در این نبرد پیروز شده می‌گوید: بدون مبارزه اسب‌ها حس نمی‌کنیم که سال جدید آغاز شده است.

وی که برنده جایزه 94 دلاری این مسابقه شده می‌گوید دارویی را برای درمان زخم‌های اسبش دارد که به مرور باعث بهبودی زخمهایش می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مبارزه اسب‌ها از سوی قوم «میائو» که در نواحی کوهستانی جنوب چین و شمال شرق آسیا زندگی می‌کنند برگزار می‌شود. این مراسم قدمتی 500 ساله دارد. پس از آن این نبرد سنتی سالانه در ده‌ها روستای کوچک جنوب چین برگزار می‌شود که جایزه آن از 1880 دلار فراتر می‌رود. این سنت خشن صدای طرفداران حیات وحش را نیز درآورده است.

در سال 2010 میلادی، گروه هنگ کنگی طرفداران حیوانات با نام «Animals Asia» نبرد اسب‌ها را یک «منظره هولناک» نامیده و سوء استفاده از حیوانات و آسیب به آنها را به بهانه سرگرمی، تقبیح کرد./ایسنا

0

 

پربیننده ترین مطالب روز
https://www.dustaan.com/?p=4650


به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس فیسبوکــ کلوب فیسنما وطن لینک

برچسب ها


انتشار یافته : 0