کد خبر: 2812تاریخ انتشار : ۶:۴۱:۰۸ - شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۲

www.dustaan.com قتل یک مرد به دست پسرش به دلیل سوظن! روز 20 فروردین ماه سال 91 افسران اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت راهی یك شركت خصوصی شدند تا درباره قتل صاحب آن تحقیق كنند.
مقتول كه مردی میانسال بود جمال نام داشت و به دلیل اصابت ضربات متعدد چاقو به قفسه سینه‌اش جان باخته بود.
شواهد نشان می‌داد عامل این جنایت بعد از قتل جمال مقداری پول از آنجا سرقت كرده است. در چنین شرایطی تجسس‌ها در این خصوص ادامه یافت. با اینكه مدیر این شركت خصوصی منشی داشت اما روز وقوع حادثه او به تنهایی در شركت بود به همین دلیل كارآگاهان راجع به این موضوع تحقیقات بیشتری انجام دادند. با گذشت چند روز از وقوع جنایت هنوز هیچ سرنخی به دست نیامده بود و همین موضوع رازگشایی از این معمای پلیسی را دشوار می‌كرد.
دو هفته بعد از قتل جمال كارآگاهان به اطلاعاتی دست یافتند كه نشان می‌داد پسر او به ‌نام هادی با وی دچار اختلاف بوده و ممكن است در این جنایت دست داشته باشد.

به همین دلیل وی به عنوان نخستین مظنون دستگیر شد. هادی حاضر نبود اتهام قتل پدرش را بپذیرد اما وقتی تحقیقات از او ادامه یافت گفت به دلیل مشكلات مالی پدرش را به قتل رسانده است. او گفت: پدرم صاحب یك شركت بزرگ صنعتی بود و من هم یك شركت كوچك‌تر برای خودم داشت اما چند ماه بود مشكلات مالی داشتم و پدرم حاضر نبود به من كمك كند. به همین دلیل آن روز به دفترش رفتم تا با او صحبت كنم ولی وقتی حرف‌هایمان به درگیری لفظی كشیده شد، عصبانی شدم و با چند ضربه چاقو او را كشتم.

در ادامه رسیدگی به این پرونده، هادی صحنه كشتن پدرش را بازسازی كرد و اما در این میان خانواده او با حضور در دادسرای امور جنایی اعلام كردند هادی را بخشیده‌اند. با این حال پرونده اتهامی او با صدور قرار مجرمیت و كیفرخواست به دادگاه كیفری استان تهران فرستاده شد تا به جنبه عمومی آن رسیدگی شود. در جلسه محاكمه كه روز چهارشنبه در شعبه 113 دادگاه كیفری استان تهران به ریاست قاضی حسین اصغرزاده برگزار شد نماینده دادستان در تشریح كیفرخواست گفت: برابر با محتویات پرونده هادی متهم است پدرش را با ضربات چاقو به قتل رسانده است. او حین ارتكاب جرم از سلامت كامل روانی برخوردار بوده و در جریان تحقیقات به صراحت اتهامش را پذیرفته است. به همین دلیل صرف نظر از اعلام گذشت اولیای دم، خواستار مجازات متهم به لحاظ جنبه عمومی جرم هستم.

در ادامه این جلسه نوبت به هادی رسید تا از خود دفاع كند. او با پذیرش اتهامش گفت: قبول دارم كه پدرم را كشتم اما آن زمان دلیل خاصی برای خودم داشتم. هر چند در تحقیقات اولیه گفتم او را به دلیل اختلاف مالی كشت اما انگیزه من ناموسی بود.

متهم به قتل ادامه داد: من و پدرم در یك ساختمان زندگی می‌كردیم. ما طبقه سوم بودیم و پدر و مادرم در طبقه اول. از مدتی قبل از حادثه همسرم حرف‌هایی درباره پدرم می‌زد. او گفت پدرم نسبت به او نظر بدی دارد. با وجود اینكه من و همسرم با یكدیگر اختلاف داشتیم اما من روی این موضوع حساس شدم. نمی‌دانستم باید چه كار كنم. روز حادثه به دفتر پدرم رفتم تا با او صحبت كنم اما چون می‌دانستم كار به جاهای باریك كشیده می‌شود یك چاقو هم با خودم بردم. آن روز با پدرم درباره مسائل مختلفی صحبت كردم تا اینكه من حرف‌های همسرم را پیش كشیدم.

 با اینكه پدرم گفت حرف‌های همسرم دروغ است اما من عصبانی شدم و به او حمله كردم. همه‌چیز در چند لحظه اتفاق افتاد و من چند ضربه چاقو به قفسه سینه پدرم زدم. در ادامه برای آنكه دستم برای پلیس رو نشود دفتر شركت را به‌ هم ریختم و مقداری پول برداشتم تا پلیس را به اشتباه بیندازم. متهم ادامه داد: آن روز خشم و عصبانیت همه وجودم را فرا گرفته بود اما بعد فهمیدم همسرم به من دروغ گفته است. به همین دلیل او را طلاق دادم. حالا هم از كرده‌ام پشیمانم و به دلیل اینكه خانواده‌ام مرا بخشیده‌اند از آنها ممنونم. در این مدت در زندان برای پدرم خیرات می‌دهم و امیدوارم او هم من را ببخشد. در پایان دفاعیات این مرد هیات قضات وارد شور شدند و قرار است به‌زودی رای خود را اعلام كنند./روزنامه اعتماد


پربیننده ترین مطالب روز


https://www.dustaan.com/?p=2812به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها


انتشار یافته : 0