کد خبر: 5735تاریخ انتشار : ۱۲:۳۴:۴۵ - یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۲

مجله انلاین دوستان : سردار ابراهیم قائد رحمتی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: کارشناسان پلیس فتا حین رصد فضای مجازی به سرشاخه یک گروه بزرگ هکری که مبادرت به هک سایت‌های ایرانی کرده بود برخورده و اقدامات خود برای شناسایی و احراز هویت حقیقی وی را به صورت ویژه آغاز کردند.

www.dustaan.com دستگیری یک هکر حرفه ای در استان گیلان

دستگیری یک هکر حرفه ای در استان گیلان

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه با پی‌جویی‌های فنی و پلیسی، کارآگاهان پلیس فتا سرشاخه اصلی یک گروه بزرگ هکری که جوانی 24 ساله اهل تهران و ساکن رشت بود را شناسایی کردند، افزود: ماموران با هماهنگی مقام قضایی وی را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

قائد رحمتی ادامه داد: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده در بازرسی از منزل متهم، وی صراحتاً به جرم خود اذعان کرد و معترف شد که به عنوان ادمین یک گروه بزرگ هکری با سوء استفاده از ضعف امنیتی سایتهای ایرانی به صورت غیر مجاز به آنها نفوذ کرده و پس از هک کردن سایت، هویت مجازی خود را در صفحه اول سایت‌های هک شده ایرانی بارگذاری می‌کرد.

وی با بیان اینکه متهم با تشکیل پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شد، گفت: زیرشاخه‌های این گروه بزرگ هکری نیز شناسایی شده و تلاش برای دستگیری آنان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان گیلان از مدیران سایت‌های ایرانی خواست تا با ارتقاء ضریب امنیت سایتهای اینترنتی خود و رفع حفره‌های امنیتی، اجازه دسترسی و نفوذ غیر مجاز را به هکرها ندهند.

0

 

پربیننده ترین مطالب روز
https://www.dustaan.com/?p=5735


به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس فیسبوکــ کلوب فیسنما وطن لینک

برچسب ها


انتشار یافته : 0