کد خبر: 137288تاریخ انتشار : ۱۱:۴۸:۵۷ - پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶

مردم معترض به حضور پادگان و پرسنل نظامی آمریکایی‌ در جزیره اوکیناوا در ژاپن با تجمع چند هزار نفری، اعتراض خود را نشان دادند.

به گزارش فارس، هزاران نفر از مردم در اعتراض به ادامه حضور نظامیان آمریکایی و در اعتراض به ادامه استقرار پایگاه نظامی آمریکا در جزیره اوکیناوا اعتراض کردند.

به گزارش شبکه راپتلی، روز چهارشنبه (دیروز) هزاران نفر از مردم ژاپن با تجمع اعتراضی در توکیو پایتخت این کشور خواستار پایان حضور نظامیان آمریکایی در اوکیناوا شدند.

بارها مردم ژاپن و همچنین فرماندار جزیره اوکیناوا به دلیل حضور نظامی آمریکا در بخش‌هایی از آن،‌ معترض بوده و خواستار خروج این نظامیان آمریکایی از این کشور هستند.

حدود ۴۷ هزار سرباز آمریکایی مستقر در ژاپن در پایگاه فوتنما در جزیره اوکیناوا مستقر هستند. دولت ژاپن در سال ۱۹۹۶ تصمیم گرفت این پایگاه را به منطقه ساحلی کم جمعیت ناگو، در شمال اوکیناوا منتقل کند اما مخالفت بسیاری از مردم این جزیره در کنار مقامات محلی و مدافعان صخره‌های مرجانی ناگو، مانع این اقدام شده بود.

آمار و ارقام پلیس ژاپن نشان می‌دهد که پرسنل نظامی آمریکا از زمان بازگشت جزایر «اوکیناوا» به ژاپن در سال ۱۹۷۲، مرتکب بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ جرم در این جزایر شده‌اند.

فرماندار جزیره اوکیناوا در دیدارهایی با وزرای دفاع و خارجه ژاپن  از نارضایتی ساکنان این جزیره درباره حضور نظامیان آمریکایی سخن گفت و تاکید کرد مردم این جزیره احساس امنیت ندارند.

www.dustaan.com اعتراضات گسترده مردم در ژاپن +تصاویر

اعتراضات گسترده مردم در ژاپن +تصاویر

www.dustaan.com اعتراضات گسترده مردم در ژاپن +تصاویر
0

 

پربیننده ترین مطالب روز
https://www.dustaan.com/?p=137288


به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس فیسبوکــ کلوب فیسنما وطن لینک

برچسب ها


انتشار یافته : 0